Analistler Açıkladı: Altın Fiyatları Gelecek Hafta Bu Seviyeleri Görecek!

analistler acikladi altin fiyatlari gelecek hafta bu seviyeleri gorecek UVdDF7Pu

Tahvil getirilerindeki bir başka artışa rağmen, altın fiyatları haftayı güçlü bir teknik notla kapatıyor. Şimdi altın yatırımcıların radarında…. Federal Rezerv’in güvercin açıklamasının ardından üç haftanın en yüksek seviyelerinde işlem gördükten sonra altın, Cuma günü 14 ayın en yüksek seviyesi olan %1,75’e yükselen 10 yıllık ABD Hazine getirisini görmezden gelmeyi başardı.

FED, 2021 GSYİH ve enflasyon beklentilerini sırasıyla %6,5 ve %2,4 olarak revize etti, ancak oranların 2023’e kadar sıfıra yakın kalacağını vurguladı. FED Başkanı Jerome Powell, artan getirileri görmezden gelirken herhangi bir fiyat artışını geçici olarak görmeye devam etti. Peki gelecek haftalarda altın için kartlarda neler var? Analistler açıklıyor…

Phillip Streible: Altın, bir süre yedekte kaldıktan sonra sahaya tekrar dönüyor

Cuma günü FED, ayın sonunda sona eren geçici bir banka kaldıraç kuralı muafiyetini uzatmayı reddettiği için piyasalarda hareketlenmeye neden oldu. Kural, salgın sırasında banka kredilerini teşvik etmeye yardımcı olan “ek kaldıraç oranından” ABD Hazine tahvillerini ve merkez bankası mevduatlarını hariç tutuyor. Buna karşılık, getiriler artmaya devam etti ve borsa satıldı.

Bunun ışığında, hisse senetleri ve petrol düşerken altın, ONS’u 1.730 doların üzerinde tutarak iyi bir performans gösterdi. Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Phillip Streible, Kitco News’e verdiği demeçte şunları söyledi:

Bir varlık sınıfı olarak altın, yatırımcıların listelerinde yükseldi. Değerli metal, birkaç hafta önce pek önemsizdi; diğer piyasalarda daha fazla hareketlilik vardı. Ama şimdi, kendini yeniden yükseltti. Altın, bir süre yedekte kaldıktan sonra sahaya tekrar dönüyor.

Phillip Streible: Altın fiyatları getiriler artmaya devam ederse 1.700 dolara düşebilir

Phillip Streible, bazı yatırımcıların bu piyasadaki oynaklığın ortasında altın’a bakmaya başladıklarını da sözlerine ekliyor. Phillip Streible, altın’ın her iki yönde de gitme riski altında olduğunu belirtiyor. Phillip Streible konuya yönelik şunları söyledi:

Getiriler artmaya devam ederse altın fiyatları 1.700 dolara düşebilir. Ancak 1.750 dolarlık bir itme boğa kampını yeniden canlandırabilir.

Charlie Nedoss: Altın için fiyatları harika işaretler! İlk kez 20 günün üzerinde bir kapanış bekliyorum

LaSalle Futures Group kıdemli piyasa stratejisti Charlie Nedoss, altın’ın gümüş ve bakır da dahil olmak üzere diğer emtialara kıyasla iyi işlem gördüğünü söyledi. Charlie Nedoss konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

10 günlük hareketli ortalama yükselmeye başlıyor ve 7 Ocak’tan bu yana ilk kez 20 günün üzerinde bir kapanış bekliyorum. Bunlar altın için harika işaretler…

Charlie Nedoss, altın’ın bu hafta 1.700 dolardan düşmemesinin çok iyi olduğunu söyledi. Olumsuz tarafı Charlie Nedoss, dünün düşük seviyelerinin üzerinde 1.720 doların altında bir kapanış görmek istemediğini vurguluyor. Charlie Nedoss, “Haftayı Ons başına 1.750 doların üzerinde kapatabilirsek, altın için büyük olur.” dedi.

Analistler: Altın ticareti için jeopolitik riskler yeniden radarda

Analistler, altın ticareti söz konusu olduğunda jeopolitiğin yeniden radarda olduğunu belirtiyor. Joe Biden yönetimiyle ilk üst düzey toplantıda üst düzey ABD ve Çin yetkilileri arasında çatışma çıktı. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken toplantıda yaptığı açıklamada, “Sincan, Hong Kong, Tayvan, ABD’ye yönelik siber saldırılar, müttefiklerimizin ekonomik baskısı da dahil olmak üzere Çin’in eylemleriyle ilgili derin endişelerimizi tartışacağız” dedi. Çin’in üst düzey diplomatlarından Yang Jiechi, yanıt olarak şunları söyledi:

Amerika Birleşik Devletleri askeri gücünü ve mali hegemonyasını uzun silahlı yargı yetkisini uygulamak ve diğer ülkeleri bastırmak için kullanıyor. Normal ticaret alışverişlerini engellemek ve kışkırtmak için sözde ulusal güvenlik nosyonlarını kötüye kullanıyor. Bazı ülkeler Çin’e saldıracak.

Phillip Streible: Jeopolitik belirsizlik altın’a destek sağlayacak

Bu gerginlikler, Joe Biden’in ABC News röportajında ​​Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bir katil olduğunu söylemesinden sadece bir gün sonra geldi. Yorumların ardından Vladimir Putin, ABD başkanının talebi üzerine Joe Biden ile en son telefonla görüştüğünü söyledi. Daha fazla görüşmenin bunu takip edeceği söyleniyor. Putin, “Başkan Biden’a tartışmamıza devam etmemizi teklif etmek istiyorum, ancak bunu canlı olarak, çevrimiçi olarak ve herhangi bir gecikme olmaksızın yapmamız şartıyla,” dedi.

Analistler Kitco News’e verdiği demeçte, COVID-19 salgın yıkımlarının emsal alınmasıyla jeopolitik gerilimlerin düşük olduğunu belirtiyor. Ancak analistlere göre, bu durum değişmek üzereyse altın fiyatları buna olumlu tepki verebilir. LaSalle Futures Group kıdemli piyasa stratejisti Charlie Nedoss, konuya yönelik şunları söyledi:

Ticaret anlaşması endişeleri nedeniyle ABD-Çin görüşmeleri pek iyi başlamadı.

Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Phillip Streible, jeopolitik belirsizliğin bir miktar altın’a destek sağlayacağını söyledi. Phillip Streible açıklamalarının devamında “Jeopolitik şu anda ön ve merkezde, hem de getiri ve piyasa oynaklığı…. Volatilite düşerse, getiriler muhtemelen yükselmeye devam edecek. Jeopolitik anlamda başka bir alevlenme olursa, bir miktar güvenlik satın alımı olabilir.” dedi.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Analistler Açıkladı: Altın Fiyatları Gelecek Hafta Bu Seviyeleri Görecek!