Among Us’ta Imposter Olunca Uyulması Gereken 7 Kıymetli Kural

among usta imposter olunca uyulmasi gereken 7 kiymetli kural 4vrNTTS6

2018 yılında hem bilgisayar hem de taşınabilir için piyasaya sürülen Among Us, geçtiğimiz birkaç ayda popülerliği artarak hem bilgisayar üzerinde hem de taşınabilir platform üzerinde en çok oynanan oyunlardan biri haline geldi. Hal bu türlü olunca oyuncular Among Us nasıl oynanır, nasıl taktikler kullanabiliriz diye araştırmaya başlisimılar.

Among Us hile kullanmadan birkaç ufak taktik sayesinde bile çok rahat muvaffakiyete ulaşabileceğiniz tipten bir oyun.Among Us oyununun en keyif veren yanlarının biri ise Imposter olmak. Şayet Imposter olduğunuz vakit işinize yarayabilecek bilgiler arıyorsanız Among Us Imposter taktiklerine yer verdiğimiz içerik tam size nazaran.

among usta imposter olunca uyulmasi gereken 7 kiymetli kural 0

Among Us’ta Imposter olanların uygulaması gereken taktikler:

  • Misyonları yapıyormuş üzere görünün.
  • Elinizden geldiğince bir şeyleri sabote edin.
  • Kameralara çok dikkat edin.
  • Sizi suçlayanları çabucak öldürmeyin.
  • Kisimro üyelerinin itimisimını kazanın.
  • Sizi suçüstü yakalayan kişiyi suçlayın.
  • Kaçarken akla yatkın hareket edin.

Misyonları yapıyormuş üzere görünün

among usta imposter olunca uyulmasi gereken 7 kiymetli kural 1 2a9P5TVa

Imposter olduğunuz vakit bildiğiniz üzere misyon yapmanıza gerek kalmıyor. Lakin bunun mekanine Imposter olduğunuz anlaşılmaması için misyon yapıyormuş üzere görünmeniz gerekiyor ki grup arkisimaşlarınız sizi de “Crewmate” olarak görsün. Size verilen ve haritisima gösterilen geçersiz vazifeler sayesinde işiniz daha da kolaylaşıyor, ortama daha kolay ayak uydurabiliyorsunuz.

Her çeşitte öteki kisimro arkisimaşlarınızla “Common Tasks”, yani ortak görevleriniz bulunur. Bu yüzden ayrım edilmemek için bu ortak misyonları yapıyormuş üzere görünmelisiniz. Imposter olarak bu vazifeleri yapamıyorsunuz lakin bu durumu kendi lehinize çevirebilirsiniz. Ekip arkadaşlarınızı takip ederek etrafta kimse yokken basitçe etkisiz hale getirebilirsiniz.

Elinizden geldiğince bir şeyleri sabote edin

among usta imposter olunca uyulmasi gereken 7 kiymetli kural 2 ZjWedJWs

Kapıları sabote ederseniz o kapının on saniye boyunca kilitlenmesine yol açarsınız. Böylece rastgele biri ne o odadan içeriye girebilir ne de o odisiman dışarıya çıkabilir. Imposter olarak ekip üyelerini kolaylıkla ve yakmekanmisiman öldürmüş olursunuz. Örneğin birisi sizi havmekandırmisiman çıkarken görürse butona basmak için Emergency Room’a gerçek gidecektir. O odanın kapılarını kapatarak şimdi oraya ulaşamisiman onu öldürebilirsiniz.

Işıkları sabote ettiğiniz vakit oburlarının görüşleri kısıtlanırken Imposter’ların görüşleri olduğu üzere kalır. Böylelikle onları yakalayıp öldürmek için fırsat doğar. Ayrıyeten O2 odasını sabote ederseniz geri sayım başlar ve bu geri adetmı durdurmak için mühlet dolmisiman iki farklı mekane PIN kodları girilmesi gerekir. Geri sayım bitene kisimar alarmı durduramazlarsa kazanırsınız. O2’de olduğu üzere birebir durum reaktörü sabote ederken de geçerli.

Kameralara çok dikkat edin

among usta imposter olunca uyulmasi gereken 7 kiymetli kural 3 Pw8kNEf6

Oyundaki koridorlardan dört isimedinde kamera bulunuyor. Böylelikle ekip üyeleri, haritada bulunan isimmin odasından alanleştirilmiş olan kameralar sayesinde kafakalarının neler yaptıklarını izleyebiliyorlar. Bu minik fakat tesirli kameralar tarafından izlenip izlenmediğinizi anlamanın yolu ise hayli kolay.

Şayet kameraya baktığınızda kırmızı ışık yanıyorsa admin odasındaki biri yahut birileri tarafından izleniyorsunuz demektir. Bu yüzden orisiman uzun müddet boyunca kimse geçmemiş olsa bile ya da etrafta kimseyi görmüyor olsanız bile grup üyelerini öldürmeyin, aski halde yakyerabilirsiniz.

Sizi suçlayanları çabucak öldürmeyin

53278dffd0a64af3e69315cced70656f53fisima87

Toplantı esnasında sizi suçlayan biri illa ki çıkacaktır. Yalnızca sizi suçladı diye onu takip edip onu öldürmeye çalışmayın. Şayet sizi suçlayan kisimro üyesi, sizi suçlisimıktan sonraki el meyyit bulunursa gözleri yeterlice üzerinize çevirmiş olursunuz. Bunun yerine hiç belirli etmeden güya onlardan biriymiş üzere davranmaya devam edin. Sizin peşinizden geliyorsa muhakkak bir mühlet buna müsaade verin ve vazifelerinizi yapıyormuş üzere görünmeye devam edin.

Bunun yanında öldürdüğünüz şahısları rapor etmemezlik yapmayın. Orta sıra öldürdüğünüz şahısları rapor edin, şayet siz hiç ölüyü rapor etmezseniz bir müddet sonra dikkatleri üzerinize çekmeye kafalarsınız.

Grup üyelerinin itimisimını kazanın

among usta imposter olunca uyulmasi gereken 7 kiymetli kural 5 1wV4sRKM

Oyun ilerledikçe bir müddet sonra size kefil olacak birine gereksiniminiz olabilir. Sizin suçsuz olduğunuzu söyleyip gözleri diğer tarafa çevirebilir, fakat bunun için öncelikle o bireye itimat vermeniz ve ikna etmeniz gerekiyor.

Diyelim ki bir odisima Crewmate’den biriyle yalnızsınız. Üstelik birisini öldürme müddetiniz de dolmuş bir durumda ve etrafta kimse yok. Bu türlü bir durumda birini öldürmek çok mantıklı üzere gözüküyor değil mi? Şayet kazanmaya daha çok yolunuz ve öldüreceğiniz daha çok ekip üyesi varsa o kişiyi öldürmek yerine grup üyesi üzere davranmak daha güzel bir tercih olacaktır. Böylece ortisima sırisima güya onun tarafındaymış üzere görünüp inancını kazanabilirsiniz.

Sizi suçüstü yakalayan kişiyi suçlayın

among usta imposter olunca uyulmasi gereken 7 kiymetli kural 6 YKRFcTHm

Diyelim ki uygun bir ortam yakaladınız ve birisini öldürdünüz, fakat hiç beklemediğiniz bir mekanden biri karşınıza çıktı ve sizi gördü. Kimin cesedi rapor ettiği hiç kıymetli değil. Artık tek yapmanız gereken asıl hatalının siz değil, sizi yakalayan kişi olduğuna inandırmak.

Size yöneltilen suçlamaları ustalıkla düşünüp uygun bir mazeretle karşılık vermekte yarar var, çünkü ne olduğunu anlamadan bir de bakmışsınız ki sizi oylamışlar. Şayet bu oylamadan sizinle birlikte  sizi gören kişi de sağ salim kurtulursa onu çabucak öldürmeyin. Onu öldürürseniz ve hatalı olmadığı anlaşılırsa siz, otomatik olarak hatalı pozisyonunda olursunuz.

Kaçarken makul hareket edin

among usta imposter olunca uyulmasi gereken 7 kiymetli kural 7 EWd8gfVO

Birini öldürdünüz diyelim, artık isteyeceğiniz en son şey birisinin sizi cesedin yakınında görmesidir. Bu yüzden vaka yerini olabildiğince süratli terk etmeye çalışın. Neyse ki havalandırma sayesinde süratlice ve kolay kolay yer değiştirebilirsiniz. Lakin şunu göz önünde bulundurmakta yarar var; siz havalandırmisima kalmaya yahut saklanmaya devam ettiğiniz sürece öbür bir kişiyi öldürmeniz için gerekli olan bekleme sürenizde bir azalma olmaz.

Kaçarken O2 yahut Reaktörü sabote etmek birden fazla insanı aykırı istikamete yönlendirmek ve dikkat çekmemek için kullanılabilir. Sabotaj ışıkları sayesinde o bölgeden çıkarken görülme olasılığınız azalmış olur. Buna alternatif olarak, her ne kisimar riskli olsa da, ölüyü kendiniz bildirebilirsiniz. Sisimece bunu çok sık yaparsanız dikkat çekebilirsiniz, o yüzden orta sıra yapmanız daha âlâ olacaktır.

Sıradaki içerik:

Among Us’ta Imposter Olunca Uyulması Gereken 7 Kıymetli Kural