Among Us, aylık etkin oyuncu sayısında tarihi rekor kırdı

among us aylik etkin oyuncu sayisinda tarihi rekor kirdi IEsW8crG

among us aylik etkin oyuncu sayisinda tarihi rekor kirdi 0 i9jiX4he

Bu yılın en büyük sürpriz atılımını gerçekleştiren ‘Among Us’ oyunu tarihi bir rekora imza attı. Pazar araştırma firması Nielsen/SuperData’nın yayınladığı yeni bilgilere nazaran Among Us’ın aylık faal kullanıcı sayısı Kasım ayında yaklaşık 500 milyon düzeyine ulaşmış durumda. Among Us’ın açık orta tarihin en tanınan oyunu olduğu belirtiliyor.

Among Us’ın oyuncu sayıları inanılmaz bir düzeye ulaşmış olmasına karşın yapımcıların elde ettiği gelir hala görece düşük düzeyde. Hususla ilgili birtakım açıklamalar yapan SuperData,“Among Us’ta para harcanacak çok fazla şey olmadığı için gelir sayıları görece küçük düzeyde. 5 dolarlık fiyata sahip olan PC versiyonu, oyuncu havuzunun çok küçük bir kısmını (%3) oluşturmasına karşın toplam gelirde en büyük hisseye (%64) sahip.” sözlerini kullandı.

Among Us birinci olarak Haziran 2018’de iOS ve Android platformlarında fiyatsız olarak yayınlanmıştı. Oyun daha sonra Kasım 2018’de de 5 dolarlık fiyat etiketiyle PC’ye geldi. Lakin değişik bir formda geçtiğimiz 2020 yazına kadar Among Us’ı neredeyse kimse tanımıyordu. Yani iki buçuk yıllık bir oyun bir anda ortaya çıkıp apansız tüm dünyayı kasıp kavurmaya başladı.

Among Us bu ay prestijiyle Nintendo Switch’e ve Xbox Game Pass’e de gelmiş durumda. Oyunun ayrıyeten 2021’de Xbox konsolları için de yayınlanacağı doğrulandı. PlayStation tarafında şimdi bir açıklama yok lakin oraya da gelmesi bekleniyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Among Us, aylık etkin oyuncu sayısında tarihi rekor kırdı