AMD’nin Renoir İşlemcileri Küçük PC’lere Geliyor

amdnin renoir islemcileri kucuk pclere geliyor u7chZOgu

Tayvan merkezli donanım üreticisi Gigabyte, BRIX Mini-PC serisini yakın vakitte Zen 2 çekirdek mimarisine sahip AMD Renoir işlemciler ile yenileyecek. Şirket tarafından paylaşılan bir sayfada yeni jenerasyon AMD BRIX için çok kısa bir tanımla birlikte “Yakında Geliyor” notuyla bir eser tanıtımı yapıldı.

Donanım üreticisi, Core i3-1115G, Core i5-11135G7 ve Core i7-1165G7’den oluşan Intel Tiger Lake BRIX serisini halihazırda tanıttı. Bu Küçük PC’lerde PCIe Express 4.0, WiFi 6 ve Thunderbolt 4 bulunuyor. Bununla birlikte şirketin ayrıyeten AMD Ryzen Embedded V1000 serisi yongisima sistem içeren BRIX serisi de bulunuyor. Zen 2 mimarili APU’ların da gelmesiyle birlikte Gigabyte’ın Mini-PC bölümündeki eser portföyünün epeyce genişleyeceği söylenebilir.

Renoir işlemcili BRIX Mini-PC serisi neler sunacak?

amdnin renoir islemcileri kucuk pclere geliyor 0 IEc5FMVC

Gigabyte, AMD BRIX serisini şu anda neredeyse iki yaşında olan Raven Ridge serisinden bu yana birinci defa güncelleyecek. Bu nedenle yeni jenerasyon Renoir aygıtlar, WiFi6 ve 2,5 GB Ethernet kontağı dahil olmak üzere neredeyse tüm cephelerde büyük bir yükseltme alacak.

Bu noktisima AMD Renoir serisinde mekanleşik Vega grafik kartı sayesinde 4K çözünürlük sunan 4’e kadar ekranın destekleneceği de belirtiliyor. Aygıtlardaki temel yükseltme ise elbette en yeni Ryzen 4000U işlemcilerle birlikte sunulan 8 çekirdek ve 16 iş parçacığıyla gelen bilgi süreç performansındaki artış olacak.

Tanıtım görselinden anladığımız kisimarıyla Tayvanlı şirket, yeni BRIX serisini ‘Tall’ ve ‘Slim’ olmak üzere iki versiyonla satışa sunacak. Yeni serinin başka özelliklerinin neler olacağı ya da ne vakit tanıtılacağı şimdilik bilinmiyor. Şirketten bahse dair yeni bir ilan gelirse sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

AMD’nin Renoir İşlemcileri Küçük PC’lere Geliyor