AMD Ray Tracing için 2K çözünürlüğü maksat alıyor

amd ray tracing icin 2k cozunurlugu maksat aliyor HN5D6eOc

amd ray tracing icin 2k cozunurlugu maksat aliyor 0 uBfhO22P

Bir röportajda yöneltilen soruları yanıtlayan AMD’den Eric Bergman çok fazla ayrıntı vermese de heyecan verici bilgiler paylaştı.

Bergman’a nazaran AMD’nin Ray Tracing teknolojisini geliştirirken maksadı 2K çözünürlüğü olmuş. Sisteme nazaran değişse de herkesin hoş bir tecrübe elde edeceğini belirten ismin oyunlar konusundaki açıklaması ise durumu daha da pekiştirmiş.

Bilindiği üzere AMD ışın izleme konusunda Microsoft DXR’ı temel alıyor. Ayrıyeten yeni kuşak konsollara güç veren yongaları üreten AMD’nin donanım konusunda da eli güçlü pozisyonda. Bu nedenle konsollarda sunulan dayanağın PC’ye çarçabuk aktarılabileceği belirtilirken 2021 yılı içerisinde oyun başlığında güçlenerek ilerleyeceklerini müjdelenmiş.

FidelityFX Üstün Resolution

DLSS’e karşı sunulması beklenen alternatif konusunda ise AMD’nin FidelityFX Muhteşem Resolution ismini taşıyacak bir teknoloji üzerinde çalıştığı öğrenilmiş.

Kırmızı grubun ölçekleme tekniğini geliştirirken öncelikleri ise geniş çapta kullanım imkanı ve açık kaynak kodlu bir proje üretebilmek olarak listelenmiş. Ayrıntılı bilgilerin gelmesi içinse önümüzdeki yılı beklememiz gerekecek.

Şimdi RDNA2 mimarili kartlar birinci oyuncularla buluşmaya başlamasa da donanım dünyasının gözü şimdiden RDNA3’e çevrilmeye başlamış durumda. Bilhassa de AMD’nin üst segmentte rekabetçi düzeye yükselmesi üzerine beklentiler yükseldi.

Bergman ayrıntılı bilgi vermekten kaçınsa da AMD’nin RDNA3’te de RDNA2’ye benzeri güç verimliliği güzelleştirmesiyle karşımıza çıkacağını paylaşmış.

amd ray tracing icin 2k cozunurlugu maksat aliyor 1 rYVS7tHT

Ayrıyeten dizüstü pazarındaki güç tüketim kısıtlamasına ve verimliliğin bu alandaki getirilerine değinen yetkilinin tabirleri AMD’nin dizüstü piyasasında da hoş tahliller sunma hazırlığında olabileceğini düşündürüyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

AMD Ray Tracing için 2K çözünürlüğü maksat alıyor