Amazon, PS5’i Çalan Teslimatçısını Kovdu

amazon ps5i calan teslimatcisini kovdu LlcAr98z

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Amazon, bir müddettir teslim edilmeyen PlayStation 5’ler ile gündemde. PlayStation 5’in lansman günüyle birlikte gündem olan olaylar silsilesi, kimi tüketicilere PlayStation 5 mekanine bulgur gönderilmesiyle kafaladı. Amazon, bu olay nedeniyle özür dileyip soruşturma kafalatırken, bir gazeteci de kaybolan PlayStation 5’lerin nerede olduğunu araştırıyor. Lakin yeni bir olay, PlayStation 5’lere neler olmuş olabileceğini gözler önüne seriyor.

İngiltere’de hayatını sürdüren Jenni Walker isimli bir anne, çocuğunun 16. yaş günü için ona bir PlayStation 5 satın aldı. Bununla birlikte çeşitli ikramlar daha yer annenin hevesi kursağında kaldı. Zira başka tüm armağanlar teslim edilirken, PlayStation 5’te böylesi bir durum yaşanmamıştı. Bunun nedeniyse Amazon teslimatçısının PlayStation 5’i çalmasıydı. Yaşanan olayın ortaya çıkması, Amazon’u harekete geçirdi.

Yaşanan hırsızlık, güvenlik kameralarıyla ortaya çıktı

amazon ps5i calan teslimatcisini kovdu 0 XK8Fmabi

Yaşanan hırsızlık olayı, Walker’ın konutunun güvenlik kameraları sayesinde gün yüzüne çıktı. İmgeleri izleyen aile, Amazon teslimatçısının PlayStation 5’i aracına koyduğunu, öbür eserleri teslim ettiğini gördü. Olayı Amazon’a aktaran Walker ailesi, hırsızlık olayını doğrulattırdı. Bir Amazon sözcüsü tarafından yapılan açıklamalarda, teslimat hizmetleri kapsamında görülmemiş seviyede standartlara sahip olunduğu ve bu tıp bir kişinin Amazon’da çalışmasının mümkün olmadığı belirtildi.

Amazon’un özrü, aile tarafından reddedildi

Amazon, yaşanan olay sonrasında PlayStation 5’in fiyatını iade etti. Şanssız ailenin gönlünü kazanmak için onlara 50 sterlin pahasında bir de indirim çeki veren Amazon’un bu çeki, aile tarafından reddedildi. Hususla ilgili açıklamalarda bulunan anne Walker, global bir pandemi sürecinde yaşadıkları en makus şeyin bu olmisimığını lakin çocuğunun doğum gününde bu türlü bir talihsizlik yaşanmasının çok can sıkıcı olduğunu söyledi. Yaşanan bu olay, kaybolan ya da teslim edilmeyen öteki PlayStation 5’lerde de emsal olayların yaşanabileceğini gözler önüne seriyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Amazon, PS5’i Çalan Teslimatçısını Kovdu