Genel

Amazon Prime Video’nun yeni Türk dizisini yapay zeka yönetecek

amazon prime videonun yeni turk dizisini yapay zeka yonetecek 0 Z7GQhVFL

Geçen hafta Türkiye’de Amazon Prime hizmetini kullanıma sunan Amazon artık de Prime Görüntü hizmetindeki lokal içerikler için kolları sıvadı. Amazon, Türk imali interaktif bir dizi hazırlıyor. Artı isimli diziden birinci ayrıntılar geldi. 

Artı dizisini değişik kılan ise dizinin direktörü olacak. Diziyi Enigma isimli yapay zeka yönetecek. İzleyiciler karakterlerini oluşturup kendi öykülerini yazabilecek. Projenin birinci karakterlerini Erzincan’dan başlayarak tüm vilayetlerdeki köy çocukları oluşturacak.

Artı’da, Okan Bayülgen, Binnur Kaya, Burak Arslan, Zeynep Alkan, Serenay Aktaş ve Aslı Omağ üzere isimler yer alacak. Dizinin dizaynını, Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi (LAMDA) mezunu Burak Arslan üstlenecek.

Artı dizisinin 19 Mayıs 2021’de tüm dünyada yayınlanması planlanıyor. Prime Video’nun Türkiye kataloğu şimdi kâfi düzeyde değil lakin yeni dizi projeleri üzerinde çalışılıyor. Platformdaki lisanslı içerik sayısının artırılması hedefleniyor. Aylık 7,90 TL’ye Amazon Prime üyeliği başlatarak Prime Görüntü hizmetinden faydalanabilirsiniz. 
30 gün fiyatsız Amazon Prime üyeliği başlatmak için:

https://www.amazon.com.tr/prime

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu