Amazon, Birinci AAA Oyunu Crucible’ın Fişini Çekiyor

amazon birinci aaa oyunu cruciblein fisini cekiyor 7LRFAbVP

Amazon, Amazon Games stüdyosu altındaki birinci AAA oyunu Crucible’ı bu sene mayıs ayında oynaması fiyatsız bir halde oyuncuların kullanımına sunmuştu. 2016 yılında duyurulan ve 2020 yılında çıkan oyun, çok büyük bir ilgi göremese de en azından aşikâr bir kitlenin dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Fakat mayıs ayında çıkış yapan oyun, temmuz ayında tekrardan kapalı beta sürecinde alındı. Kapalı betaya giren oyun, daha evvel oyunu Steam kütüphanesine ekleyenler tarafından oynanabiliyordu. Lakin görünüşe nazaran bunun da sonuna gelindi.

Amazon, Crucible’ın fişini çekiyor

Oyunun geliştiricileri tarafından paylaşılan bir blog yazısında, kapalı beta sürecinde gelen geri dönüşleri kıymetlendirerek geliştirme etabına devam etmemeye karar verildiği belirtildi. Tüm oyun içi ödemelerin geri ödemesi gerçekleştirilecek ve grup, New World üzere kafaka Amazon Games projelerine geçiş yapacak.

Eşleştirmeler büsbütün kapatılmisiman evvel son bir oynanış testi ve topluluk kutlaması aktifliği gerçekleştirilecek. Bundan sonra ise oyuncular, 9 Kasım tarihinde sunucular büsbütün kapatılana kisimar yalnızca özel oyunlara erişebilecekler.

amazon birinci aaa oyunu cruciblein fisini cekiyor 0

Amazon; Call of Duty, VALORANT ve Overwatch üzere rakiplere karşı çok fazla direnç gösteremedi. Oyun, birinci çıktığı günlerde günlük 25 bin oyuncu tarafından oynansa da kapalı betaya girmeden evvelki son günlerinde günlük en yüksek oyuncu sayısı 159’a kadar düşmüştü.

Oyunun güçlü rakiplere sahip olmasının yanı sıra çok fazla tanıtımının yapılmaması da oyunun makus gidişatına tuz biber olan etkenler ortasında alan alıyor. Pekala, siz Crucible’ı oynisimınız mı? Oynadıysanız oyunu nasıl bulmuştunuz?

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Amazon, Birinci AAA Oyunu Crucible’ın Fişini Çekiyor