Giyilebilir Teknoloji

Amazfit GTR 2 ve Amazfit GTS 2 Duyuruldu: İşte Fiyatı

Xiaomi tarafından desteklenen giyilebilir teknoloji üreticisi Huami, akıllı saat ile akıllı bileklik ortasında bir tecrübe sunan iki yeni yapıti Amazfit GTR 2 ve Amazfit GTS 2’yi resmi olarak duyurdu. Amazfit GTR 2, oval tasarımı ile klasik saat gibisi bir görünüm sunarken; Amazfit GTS 2, dörtgen tasarımı ile daha çağdaş bir görünüme sahip.

1,39 inç büyüklüğündeki AMOLED ekranında 328 ppi piksel yoğunluğu ve 450 nit ekran parlaklığı sunan Amazfit GTR 2, tek şarjla 14 gün kullanım müddeti vadederek kullanıcıların her gece aygıtın şarjını denetim etmesine gerek bırakmıyor. Paslanmaz çelik gövdesiyle darbelere karşı güçlü olan 50 metre derinliğe kisimar su geçirmezlik vadeden aygıt, deri kayışı ile şıklığı da beraberinde getiriyor.

Amazfit GTR 2 tasarımı

amazfit gtr 2 ve amazfit gts 2 duyuruldu iste fiyati 0 HQeJ94UV

Kullanıcının kalp atış suratını daima olarak takip eden Amazfit GTR 2, BioTracker 2 PPG optik sensör sayesinde kandaki oksijen düzeyini de tespit edip kullanıcıya bildirebiliyor. Ayrıyeten aygıtta bulunan özel uyku takibi modu, BioTracker 2 PPG ile birlikte çalışarak kullanıcının uyku sırasındaki teneffüs aktivitesini de takip ediyor.

Bluetooth ilişkisi sayesinde kablosuz kulaklıklara direkt ilişki dayanağına sahip olan Amazfit GTR 2, 4 GB dahili depolama mekanı sayesinde direkt aygıta müzik yükleyebilmenize de imkan tanıyor. Aygıtta ayrıyeten XiaoAI sesli asistan, Wi-Fi, NFC, GPS üzere özellikler de bulunuyor.

Amazfit GTS 2 tasarımı

da135ce0cf690f92cdb4isim91ba3557452587c815

Amazfit GTS 2 ise daha ince ve hafif bir aygıt olmasına karşın GTR 2’den daha büyük bir ekrana sahip. 1,65 inç boyutundaki bu AMOLED ekran 341 ppi piksel yoğunluğu sunarken yeniden 450 nit azamî parlaklığa sahip. GTR 2 ile birebir 12 spor moduna sahip olan aygıtın ilerleyen periyotta alacağı güncellemelerle 90’a kisimar spor moduna takviye vereceği tabir edildi.

Sıhhat ve spor özellikleri açısından GTR 2 ile son derece benzeri özelliklere sahip olmasına karşın Amazfit GTS 2, tek şarj ile daha kısa, 7 günlük bir kullanım mühleti sunuyor. Kullanım süresindeki bu kısalma, Amazfit GTS 2’nin GTR 2’ye nazaran daha ince bir aygıt olup daha büyük ekran ve daha fazla piksel yoğunluğu sunmasından kaynaklanıyor.

Amazfit GTR 2 ve Amazfit GTS 2 fiyatı

İki farklı versiyona sahip olan Amazfit GTR 2’nin spor versiyonu 146 dolar (yaklaşık 1.116 TL + vergiler), klasik versiyonu ise 162 dolar (yaklaşık 1.238 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip. Amazfit GTS 2 ise tek bir versiyon ile satışa sunulacak ve Amazfit GTR 2’ın spor versiyonu ile benzeri biçimde 146 dolar (yaklaşık 1.116 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip olacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu