Altın ve Bitcoin’cileri Sevindiren Haber: 1,9 Trilyon Dolarlık Paket İmzaya Gidiyor!

altin ve bitcoincileri sevindiren haber 19 trilyon dolarlik paket imzaya gidiyor 1metwksu

ABD Temsilciler Meclisi, Çarşamba günü 1,9 trilyon dolarlık coronavirüs yardım paketini kabul etti ve Başkan Joe Biden Cuma günü tasarıyı imzalamayı umuyor. Teşvik paketi, bir dizi başka hüküm arasında işsizlik yardımı, doğrudan ödemeler, vergi kredisi genişletmeleri, aşı dağıtım fonları ve eyalet ve yerel yönetim yardımlarını içeriyor.

Demokratlar, hane halkının önümüzdeki ayları atlatmak için yardıma ihtiyacı olduğunu söylerken, Cumhuriyetçiler şu an için çok büyük olduğunu iddia ederken pakete karşı çıktılar. Peki bu gelişme altın ve BTC piyasalarını nasıl etkileyecek? Uzmanlar, bu gelişmeyle altın ve Bitcoin fiyatlarının parlamasını bekliyor.

ABD Temsilciler Meclisi, 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini onayladı!

ABD Temsilciler Meclisi, Çarşamba günü 1,9 trilyon dolarlık coronavirüs yardım tasarısını onaylayarak, ABD tarihindeki en büyük teşvik planlarından birini Başkan Joe Biden’in masasına gönderdi. Başkan, Kongre’nin resmi olarak Beyaz Saray’a göndermesinin ardından tasarıyı Cuma günü imzalamayı umuyor. ABD, Covid-19 aşılarını artırmaya ve ekonomiyi toparlamaya çalışırken Biden ilk büyük yasama maddesini kontrol edecek.

altin ve bitcoincileri sevindiren haber 19 trilyon dolarlik paket imzaya gidiyor 0 KDb2NVgh

Teşvik paketi kapsamında, neredeyse her Amerikalıya 1.400 dolar ödeme yapılacak ve işsizlik yardımları Eylül ayına kadar uzatılıyor. Bu rakam, haftalık 300 dolar olacak. Aynı zamanda yardım paketi, bir dizi başka hüküm arasında işsizlik yardımı, doğrudan ödemeler, vergi kredisi genişletmeleri, aşı dağıtım fonları ve eyalet ve yerel yönetim yardımlarını da içeriyor. Başkan Joe Biden konuya yönelik şunları söyledi:

Bu yasa, bu ulusun omurgasına -temel işçiler, bu ülkeyi inşa eden emekçiler, bu ülkeyi ayakta tutan insanlara- bir savaş şansı vermekle ilgilidir.

Uzmanlar, bu gelişmeyle altın ve Bitcoin fiyatlarının yükselmesini bekliyor

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bu gelişmenin altın ve Bitcoin fiyatlarını olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Çünkü 1,9 trilyon dolarlık paket daha fazla doların piyasaya sürülmesi anlamına geliyor. Bu durum uzmanlara göre, dolar fiyatlarını baskılarken onunla negatif kolerasyon gösteren varlıkların fiyatını yükseltecektir. Bu nedenle yatırımcı ve uzmanlar, altın ve BTC fiyatlarını parlamasını bekliyor.

altin ve bitcoincileri sevindiren haber 19 trilyon dolarlik paket imzaya gidiyor 1 OSRzDcOD

Ayrıca uzmanlara göre, teşvik paketi borsalar için de bir destek anlamına geliyor. Dolayısıyla bu durum, kripto paraların fiyatını da artırabilir. Ayrıca teşvik paketinden faydalanan kullanıcılar ellerindeki fonları önceki yardım paketlerinde olduğu gibi Bitcoin’e aktarabilir. Sonuç olarak, bu gelişme uzmanlara göre, altın ve Bitcoin fiyatlarına olumlu yönde etki yapacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Altın ve Bitcoin’cileri Sevindiren Haber: 1,9 Trilyon Dolarlık Paket İmzaya Gidiyor!