“Altın Fiyatları Sert Düşebilir!”: İşte 3 Analistten Önümüzdeki Haftaya Yönelik Tahminler

altin fiyatlari sert dusebilir iste 3 analistten onumuzdeki haftaya yonelik tahminler 39i7NFQ5

Devlet tahvili getirileri bir yıl içinde en yüksek seviyesine tırmanırken, altın’a sahip olmanın fırsat maliyeti yükseldi. Bu durum nedeniyle altın fiyatları, üçüncü bir düz düşüş kaydetti. Dünyaca ünlü analistler ise altın piyasasını yorumluyor. İşte analist tahminleri ışığında altın’ın önümüzdeki hafta nasıl bir eğilim izleyeceği…

Edward Moya: Altın fiyatları keskin bir düşüş görebilir

10 yıllık Hazine bonosu ile tahvil getirilerindeki artış, psikolojik eşiğin üzerine ilerlerken hisse senetleri ve altın üzerinde baskı oluşturuyor. Bu durum, yatırımcıları risksiz hazine tahvillerine kıyasla her iki varlığa sahip olmanın göreceli maliyetini yeniden değerlendirmeye zorladı. Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya bir piyasa güncellemesinde, şunları söyledi:

Küresel tahvil getirileri ne kadar hızlı yükselirse, düşüş altın için o kadar keskin olur. Hazine getirilerindeki artış büyük olasılıkla bu hızı yükseltemeyecek, bu nedenle altın yakında istikrar kazanmaya başlayacak. Ancak tahvil satışı devam ederse ve altın 1.750 dolar seviyesinde kritik desteği kırarsa, teknik satış hızlanabilir.

altin fiyatlari sert dusebilir iste 3 analistten onumuzdeki haftaya yonelik tahminler 0 qu4hG8Jt

Altın fiyatlarının şu anda 1.750 dolar seviyesini kırdığı göz önünde bulundurulduğunda Edward Moya’ya göre, işler çirkinleşebilir. Analiste göre, altın fiyatları keskin bir düşüş görebilir.

Naeem Aslam: Altın fiyatı açıkça FED’in anlatımından yararlanmıyor

AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam da piyasaları analiz etti ve şu açıklamalarda bulundu:

Altın fiyatı açıkça FED’in anlatımından yararlanmıyor… Bu gevşek para politikası burada bir süre kalıcı görünüyor. Yatırımcılar bunun riske girme zamanı olduğuna inanıyorlar. Yatırımılar şimdi risklerden korunmak için bir neden görmüyorlar.

Ölümcül hastalığın öldürücü varyantları için aşılama uygulamaları ve güçlendiricilerdeki ilerleme, 2021’in ikinci yarısında ekonomide yükseliş görünümünün desteklenmesine yardımcı oluyor. Bu durum, getiriler yükseldikçe düşen altın fiyatları üzerindeki baskıyı artırıyor.

altin fiyatlari sert dusebilir iste 3 analistten onumuzdeki haftaya yonelik tahminler 1 DEDcNOe7

Chintan Karnani: Altın önümüzdeki hafta bir ralli yapabilir!

Insignia Consultants’ın baş piyasa analisti Chintan Karnani, MarketWatch’a verdiği demeçte, şunları söyledi:

Altın’da daha fazla baskı var ve Bitcoin’e yatırımcı ilgisi artıyor. Çok sayıda kısa vadeli altın yatırımcısı BTC’ye yatırım yaptı ve kripto para birimlerine yatırım yapmaya devam ediyorlar. İleriye baktığımızda ABD Şubat ayı tarım dışı maaş bordroları ve diğer iş rakamları yatırımcıların radarında. Verilerden önce önümüzdeki hafta altın fiyatlarında kısa vadeli bir ralli görmeyi bekliyorum. Şubat ayında tüm dünyada enflasyon çok yüksek. Yatırımcıların çok yakında enflasyona odaklanmasını bekliyorum. Yüksek enflasyon, yükselen altın fiyatları anlamına gelir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

“Altın Fiyatları Sert Düşebilir!”: İşte 3 Analistten Önümüzdeki Haftaya Yönelik Tahminler