Altın Fiyatı İçin Selloff mu yoksa Ralli mi Geliyor? 3 Analist Açıkladı

altin fiyati icin selloff mu yoksa ralli mi geliyor 3 analist acikladi C6tAqYp6

Altın fiyatı, 10 ayın en düşük seviyelerinin ardından, her iki yönde de mütevazı hareketler yaptı. Enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından riskli olarak algılanan varlıklar bir miktar canlılık kazandı. ABD tüketici fiyatları ile ilgili bir rapor da anlık olarak değerli metaller üzerinde baskı oluşturdu.

ABD Şubat ayı TÜFE verisi, enflasyonun beklentilere paralel olarak mütevazı bir şekilde yükseldiğini gösterdi. Enflasyon ay için %0,4 arttı, ancak gıda ve enerjinin çıkarılmasıyla kazanç %0,1 oldu. Manşet TÜFE yıllık bazda %1,4’ten %1,7’ye yükselirken, 12 aylık çekirdek artış %1,4’ten %1,3’e düştü. Bu verilerin ardından analistler altın piyasalarını yorumladı. İşte sonuçlar…

altin fiyati icin selloff mu yoksa ralli mi geliyor 3 analist acikladi 0 sTytwJN9

Naeem Aslam: Altın fiyatı çok fazla satıldı! Buradan yükseliş bekliyorum

AvaTrade’in baş piyasa analisti Naeem Aslam, verilerin “bir şekilde yetersiz” olduğunu söyledi. Naeem Aslam, “altın’ın çok fazla satıldığını ve fiyatların buradan yükselmesini beklediğini, ancak yatırımcıların “10 ve 30 yıllık Hazine getirilerini göz önünde bulundurmaları gerektiğini” söyledi. Naeem Aslam konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Eğer getiri tekrar yükselmeye başlarsa, bu olası bir senaryo, bunun altın fiyatları üzerindeki etkisini görebiliriz.

Report Research analistleri: Fiyatlar önemli bir teknik destek seviyesinin alt sınırına yaklaştı!

Pazartesi günü fiyatlar %1,2 gerileyerek 3 Nisan’dan bu yana en düşük seviyeyi gördü. Sevens Report Research’ün analistleri Çarşamba günkü haber bülteninde “Burada altın’ı altın olarak adlandırmak biraz erken olurdu” diye belirttiler. Report Research analistleri konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Fiyatlar önemli bir teknik destek seviyesinin alt sınırına yaklaştı ve tahvil piyasası istikrar belirtileri gösteriyor. Önümüzdeki günlerde bir dip için daha fazla kanıt aramak adına altın’ı yakından izliyor olacağız.

altin fiyati icin selloff mu yoksa ralli mi geliyor 3 analist acikladi 1 A5RmflqK

Michael Armbruster: Altın’ın parlama zamanı yılın ilerleyen zamanlarına kadar gelmeyebilir

Altavest’in yönetici ortağı Michael Armbruster’de piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

10 ve 30 yıllık yükselen Hazine getirileri reflasyonun bir belirtisidir. Bu nedenle bugünkü Hazine getirilerindeki düşüş, altın’ın düşüş eğilimi bağlamında altın’ın aşırı satımına izin verir. Bize göre, altın’ın parlama zamanı yılın ilerleyen zamanlarına kadar gelmeyebilir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Altın Fiyatı İçin Selloff mu yoksa Ralli mi Geliyor? 3 Analist Açıkladı