Altın Analisti: Altın Fiyatı Sıçradı! Bu Seviyeler Görülebilir

altin analisti altin fiyati sicradi bu seviyeler gorulebilir Gv2IyMpu

Altın fiyatı, tahvil piyasaları yeniden güçlenirken geçici bir soluklanma görüyor.  1,9 trilyon dolarlık teşvik paketine yönelik iyimserlik de metalin yükselişinin temelini oluşturuyor. Popüler altın analisti Dhwani Mehta’ya göre, altın piyasası için teknik kurulum ise ABD ISM’ye bağlı ve ayıların lehine olmaya devam ediyor.  

Analist: Altın fiyatı için trend açıklanacak kilit ABD ISM İmalat PMI’sına bağlı!

Altın fiyatı (XAU/USD), geçtiğimiz Cuma günü sekiz ayın en düşük seviyesi olan 1.717 dolara ulaştı. Şimdi ise fiyat 1.760 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyor. Getirisiz altın, küresel tahvillerdeki satışların getirilerde bir yükselişe yol açmasının ardından, Şubat 2016’nın sonundan bu yana en büyük aylık zararı gerçekleştirdi. Altın fiyatları, devlet tahvillerine olan yüksek talep, artan büyüme ve enflasyon tahminlerine ilişkin beklentiler, covid aşıların piyasaya sürülme hızı ve teşvik sayesinde dünya çapında keskin bir şekilde düştü.

altin analisti altin fiyati sicradi bu seviyeler gorulebilir 0 iqDiYRaZ

Tahvil piyasalarının vahşi bir haftadan sonra yeniden görünüm kazanmasıyla, Pazartesi günü altın etkileyici bir sıçrama yaşadı. ABD Temsilciler Meclisi, kısa süre önce 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini onayladı ve Senato’ya gönderdi. Teşvik paketine yönelik iyimserlik, altın’la ilgili duyarlılığı da artırdı. Ancak popüler altın analisti Dhwani Mehta’ya göre, altın’ın daha fazla toparlanması, Hazine getirilerinin performansına ve ilerleyen saatlerde açıklanacak kilit ABD ISM İmalat PMI’sına bağlı. Analiste göre, riskten kaçınma havası piyasaya geri dönerse, ABD doları yükseliş ivmesini yeniden kazanabilir ve altın’a bir kez daha olumsuz etki edebilir.

Dhwani Mehta: Altın fiyatları bu seviyeleri görebilir! İzleyin

Altın’ın saatlik grafiği Dhwani Mehta’ya göre, fiyatın yazım sırasında 1.751 dolardaki düşen trend çizgisi direncini kırdığını gösteriyor. Analiste göre, daha fazla kurtarma kazanımını ortaya çıkarmak için bu seviyenin üzerinde saatlik bir kapanış gerekli. Analiste göre, Göreceli Güç Endeksi (RSI), 50 seviyesini yeniden ele geçirmek için orta çizgiyi deldi. Bununla birlikte Dhwani Mehta’ya göre, oluşan düşüş eğilimi, XAU boğaları için ihtiyatı garanti ediyor. 

altin analisti altin fiyati sicradi bu seviyeler gorulebilir 1 E6Si7SGs

100 saatlik hareketli ortalama (HMA), 200-HMA’yı yukarıdan kesti ve düşüş eğilimini doğruladı. Bu nedenle analiste göre, satıcıların radarlarında 1.717 dolarlık aylık en düşük seviye kaldı ve bunun altında 1.700 dolarlık psikolojik seviye test edilebilir. Diğer taraftan analiste göre, 1.750 doların üzerindeki sürekli bir hareket, 1.765 doları ortaya çıkarabilir. Bir sonraki kritik engel Dhwani Mehta’ya göre, 100 ve 200’lük ortalamaların birleştiği 1.785 dolar ile aynı hizada.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Altın Analisti: Altın Fiyatı Sıçradı! Bu Seviyeler Görülebilir