Almanya 5G için Huawei ile çalışmayı sürdürecek!

almanya 5g icin huawei ile calismayi surdurecek j28eNCmW
almanya 5g icin huawei ile calismayi surdurecek 0 CeLPennq

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung’un sunduğu raporda, hükümetin, 5G yapıtlerinde tedarikçi olarak Huawei’ye getirilmeye çalışılan kısıtlamaya dahil olmayacağı tabir edildi.

Almanya 5G için Huawei ile çalışmayı sürdürecek!

Almanya, Huawei‘ye küresel seviyede uygulanan siyasi baskıya dahil olmayacağını açıklisimı.

Frankfurter Allgemeine Zeitung’un yayımladığı rapora nazaran, bu tıp yasaklamalar, yalnızca Siyasi emniyetilirlik Yasası çerçevesinde değerlendirilebilecek. Sisimece  Federal Şansölye, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Iktisat Bakanlıklarından biri ya da birkaçının, bir servis sağlayıcı hakkında “siyasi emniyetilirlik” gerekçesiyle tasalarını lisana getirmesi halinde Almanya Federal Bilgi emniyetliği Dairesi tarafından üreticinin büsbütün reddedilmesi mümkün alabilecek.

almanya 5g icin huawei ile calismayi surdurecek 1 v3rVT8zU

Ayrıyeten birebir rapora nazaran; Almanya Federal Bilgi emniyetliği Dairesi, Huawei tarafından devreye alınması planlanan 5G ağlarının denetimini gerçekleştirecek ve standart emniyetlik tedbirlerine uyduğu takdirde onay sürecini kafalatacak. Huawei tarafından yapılan açıklama ise bu bilgiyi destekledi.

Ayrıyeten daha evvel gerçekleşmiş olan şirket açıklamasına nazaran, Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, bahis ile ilgili olarak, Huawei‘nin Almanya’daki 5G çalışmalarından dışlanmasını desteklemediklerini söz etmişti.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Almanya 5G için Huawei ile çalışmayı sürdürecek!