Mobil

Akıllı saat ve bileklik satışları arttı: Apple pazar önderi

akilli saat ve bileklik satislari artti apple pazar onderi 0 BuIkASpp

Araştırma firması IDC, 2020’nin üçüncü çeyreğinde giyilebilir elektronik aygıt pazarının durumunu gözler önüne seren bir rapor yayınladı. Kelam konusu vakit diliminde dünya genelinde yaklaşık 125 milyon akıllı saat ve bileklik satıldı. Yani 2019’un tıpkı periyoduna nazaran yüzde 35’lik artış kelam konusu.

Pazarın yüzde 33’ünü elinde bulunduran Apple liderliğini sürdürüyor. Cupertinolu şirketin çabucak ardında ise sırasıyla Xiaomi, Huawei ve Samsung var. Beşincilik, Fitbit ve BoAt tarafından paylaşılıyor. Her iki şirket de üçüncü çeyrekte 3.3 milyon giyilebilir aygıt satışı gerçekleştirdiler.

akilli saat ve bileklik satislari artti apple pazar onderi 1

Pazar büyümeye devam edecek

Tüm büyük üreticiler bir yıl öncesine nazaran daha fazla akıllı saat ve bileklik sattı. Birçok aygıtın fiyatının düşmesi, bu eserleri çok daha geniş bir kitle tarafından ulaşılabilir hale getirdi. Satışlardaki hareketlenmenin en kıymetli nedenlerinden biri de bu.

akilli saat ve bileklik satislari artti apple pazar onderi 2 HJfPFsr7

Uzmanlara nazaran, gelecekte giyilebilir elektronik aygıt pazarı değerli ölçüde büyümeye devam edecek. Akıllı saat ve bileklik satın alacak yeni müşteriler ve eski aygıtlarını yenisiyle değiştirecek mevcut kullanıcılar bölümün canlı kalmasını sağlayacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu