AirPods Max tanıtıldı ve Türkiye’de satışa sunuldu

airpods max tanitildi ve turkiyede satisa sunuldu twIPPGZB

airpods max tanitildi ve turkiyede satisa sunuldu 0 bcdtljP8

Apple bugün web sitesini güncelledi ve AirPods ailesinin yeni üyesi AirPods Max’i piyasaya sundu. AirPods Max, firmanın birinci kafaüstü kulaklık modeli olma özelliği taşıyor.

AirPods Max’i özetlemek gerekirse Beats’in kafaüstü kulaklıklarındaki yüksek ses kalitesini AirPods’un kullanım kolaylığı ve Siri entegrasyonuyla buluşturuyor diyebiliriz. Ayrıyeten inovatif bir taşıma çantasıyla geliyor.

Etkin Gürültü Engelleme ve uzamsal ses özellikleri aktifken 20 saat kullanım sunuyor. Öbür AirPods modelleri üzere kablosuz şarj imkanı yok. Üzerindeki Lightning girişi üzerinden şarj oluyor.

airpods max tanitildi ve turkiyede satisa sunuldu 1 PKqRmiSw

AirPods Max, faal gürültü engelleme teknolojisine sahip. 6 adet mikrofonla dışarıdaki gürültü dinleniyor ve kulağınıza aksi frekanslar gönderilerek bu gürültü engelleniyor. AirPods Pro’daki Şeffaf Mod özelliğine bu modelde de yer verilmiş. Böylece örneğin müzik dinlerken birisi size seslendiğinde bu sesi mikrofonlar vasıtasıyla kulağınıza veriyor. Dış dünyayla bağınızın kopmamasını sağlıyor. Apple bu kulaklığın akustik yalıtımının çok âlâ olduğunu ve birçok farklı baş biçimine uygun biçimde tasarlandığını söz ediyor.

Apple Watch kullanılan Digital Crown ismindeki fizikî çarp, bu modelde de karşımıza çıkıyor. Ses sevişesini alçaltmak, müziği durdurmak, parçayı değiştirmek ve Siri için bu tuşu kullanabiliyoruz. Digital Crown’un yanındaki sıradan tuş ise etkin gürültü engelleme ve şeffaf mod ortasında geçiş yapılmasını sağlıyor.

airpods max tanitildi ve turkiyede satisa sunuldu 2 nFZ38tjX

Kulaklıkta H1 çipi kullanılıyor. AirPods Pro’da bulunan lakin pek yararı olduğu söylenmeyen Adaptif EQ işlevine bu kulaklıkta da yer verilmiş. Bu özellik, kulaklığın başınızdaki duruş haline nazaran müziğin frekanslarını ayarlayarak daha kaliteli ses duymanızı sağlıyor. H1 çipin başka bir getirisi olarak başınızın duruş durumuna nazaran sinematik tecrübe sunuyor. Bunun için jireskop ve ivmeölçerden gelen datalardan faydalanılıyor.

Baş bandı kısmı delikli yapıya sahip. Başınızın hava almasını ve üzerinde baskıyı azaltması maksadıyla bu türlü bir tasarım tercih edilmiş. Gövde kısmı ise paslanmaz çelik yapıda fakat dokunuş hissinin yumuşak olduğu söyleniyor. Kulaklık kapakları anodize alüminyum yapıda. Kulak üzerindeki basıncın dengelenmesini sağlayan düzeneğe sahip. Apple bunun ihtilal niteliğinde olduğunu söylüyor. Kulaklık yastığı ise kumaş yapıda.

Kulaklığın ses kalitesi için şimdi bir şey söylemek mümkün değil lakin bu bahiste da Apple argümanlı cümleler tercih etmiş. Web sayfasında şu kelamlara yer veriliyor:

“Özel olarak tasarlanmış şoförünün her bir kesimi, duyulabilir frekans aralığında son derece

düşük distorsiyonlu sesler sunabilmek için çalışıyor. Derin, güçlü baslardan orta frekanslı seslere ve en pak tizlere kadar her notayı eşsiz bir netlikle en yanlışsız formda duymaya hazır olun.”

airpods max tanitildi ve turkiyede satisa sunuldu 3 DuPmJlhJ

AirPods Max, 5 farklı renk seçeneği sunuyor. Bunlar siyah, beyaz, mavi, turuncu ve yeşil. Seçeceğiniz renge nazaran Smart Case taşıma çantasının rengi de değişiyor.

AirPods Max’in Türkiye fiyatı 5699 TL

Apple’ın web sayfasında satışa sunulan AirPods Max, 5699 TL fiyat etiketine sahip. Fiyata Smart Case taşıma çantası da dahil. Eserin gönderimine 15 Aralık 2020 tarihinde başlanacak.

Sıradaki içerik:

AirPods Max tanıtıldı ve Türkiye’de satışa sunuldu