Activision Blizzard, Netflix’e dava açıyor

activision blizzard netflixe dava aciyor K7VSGAJZ

activision blizzard netflixe dava aciyor 0 nNSZBARz

Oyun dünyasının en tanınan serilerinden ikisine sahip olan Activision Blizzard, dünyanın en çok abonesi olan ve en tanınan görüntü akış hizmeti olan Netflix’e dava açıyor.

Activision Blizzard, Netflix’i kendi çalışanını çalmakla suçluyor diyebiliriz. Activison’ın finans müdürü Spencer Neumann, 2018’in sonlarında Netflix’in kendisi ile görüşmesi üzerine Activision’ı bırakıp Netflix’e geçmişti. Olayın üzerinden neredeyse 2 yıl geçmesinin akabinde Acitivision, Netflix’e dava açmak için hazırlanıyor.

Spencer Neumann’ın Activision’daki mukavelesi olağanda 2020 yılının nisan ayında bitecekmiş lakin kendisi, kontratı bitmeden Netflix ile imza atmış. Burada Activision’ın dava açmasındaki asıl sebep Spencer Neumann’ın mukavelesi bitmeden şirketten ayrılması değil, Netflix’in yasal olmayan yollarla Spencer Neumann’ı transfer edebilmek için uğraş göstermesi. Açıklamaya nazaran Netflix, maddeleri çiğneyerek sadece Spencer Neumann’ı ikna etme durumu üzerinde durmuş.

Netflix daha evvel yeniden buna misal bir durum sebebiyle Fox ve Viacom tarafından da davalık olmuştu. Activisian Blizzard ve Netflix ortasındaki bu davayı daha değişik kılan bir öbür şey ise iki şirketin şu sıralar oyunların, dizisinin yahut sinemalarının yapılması için görüşüyor olması.

Activision Blizzard’ın açmış olduğu davada talep ettiği şey ise para. Activision Blizzard daha evvel tekrar bu stil bir olay yaşandığı için Electronic Arts’a transfer olan ve Respawn Entertaintment’ı kuran Jason West ve Vince Zampella için de bir dava süreci başlatmıştı. Lakin taraflar mahkeme dışında kendileri anlaşmıştı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Activision Blizzard, Netflix’e dava açıyor