AC Valhalla’da League of Legends Referansı Keşfedildi

ac valhallada league of legends referansi kesfedildi 9gHIbCcJ

Ubisoft’un geçtiğimiz ay yayınlisimığı ve satış sayılarıyla Ubisoft’un yüzünü güldüren Assassin’s Creed Valhalla, geniş açık dünyasında oyuncularına birçok ‘easter egg’ de sunuyor.

PCGamesN’de alan alan habere nazaran şu ana kadar oyunda The Lord of the Rings, The Prodigy, Dark Souls ve Game of Thrones’a ilişkin easter egg’ler (geliştiricilerin oyuna eklediği minik sürprizler) bulunmuştu. Görünüşe nazaran bunlara yenisi eklenmeye de devam edecek. Son olarak Riot Games’in tanınan MOBA oyunu League of Legends’ın easter egg’i bulundu.

Assassin’s Creed Valhalla’da League of Legends easter egg’i

Riot Games’ten Jared Rosen, Assassin’s Creed Valhalla’da League of Legends referansı var notuyla bir görüntü paylaştı. Görüntüde Eivor ile Bristan ismindeki bir ‘NPC’nin ortasındaki konuşmalar alan alıyor.

İkili ortasında geçen konuşmisima NPC, “Efsanevi bir hayvan değil mi? Vahşetle, öfkeli gözlerle ve kılıç üzere dişlerle hareket ediyor” halinde konuşuyor. Eivor ise “Bir vakitler savaşa yaban domuzuyla katılan güçlü kalkana sahip bir bayanla tanışmıştım. Domuzuna Bristle-bold ismini vermişti” diyor.

ac valhallada league of legends referansi kesfedildi 0

League of Legends oyuncuları, ikili ortasındaki diyalogu gördüğünde referans verilen karakteri çabucak anlamıştır muhtemelen. Eivor, League of Legends şampiyonlarından Sejuani’ye bir referans veriyor. Sejuani de Bristle isimını verdiği bir yaban domuzuna biniyor.

Her ne kisimar üstte bahsettiğimiz diyalog, bir tesadüf olamayacak kadar dengeli ve detaylı olsa da bu referans, ayrıyeten resmen doğrulandı. Assassin’s Creed Valhalla’nın senaryosunun müellifi Samantha Webb, Twitter’da paylaşılan görüntüyü alıntılayarak “Birisi buldu” dedi. Ayrıyeten oyuncuların bunlara ek olarak daha fazla easter egg bulması da epey mümkün görünüyor.

Sıradaki içerik:

AC Valhalla’da League of Legends Referansı Keşfedildi