ABD’deki iPhone kullanıcılarının yarısı, akıllı telefonlarının 5G takviyesi olduğunu sanıyor

abddeki iphone kullanicilarinin yarisi akilli telefonlarinin 5g takviyesi oldugunu saniyor 6EnQpYDv

abddeki iphone kullanicilarinin yarisi akilli telefonlarinin 5g takviyesi oldugunu saniyor 0 6Ockw5bk

Küresel Wireless Solutions, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iPhone kullanıcılarından, beşinci kuşak (5G) ağlarla ilgili kimi soruları yanıtlamalarını istedi. Yapılan anket sonucunda iştirakçilerin yüzde 49’unun, kullandığı iPhone modelinin 5G’yi desteklediğini düşündüğü ortaya çıktı.

5G takviyeli iPhone’lar bu hafta tanıtılacak

Piyasada satılan iPhone modellerinden hiçbirinin 5G’yi desteklemediği göz önüne alındığında, bu sonuç, kullanıcıların kullandıkları akıllı telefonların yeteneklerinden gereğince haberdar olmadıklarını gösteriyor. Anket ayrıyeten, kullanıcıların %29’unun akıllı telefonlarının 5G’yi destekleyip desteklemediğini bilmediğini ortaya koydu. Bu yıl bir iPhone satın alan şahıslara gelince, bunların %24’ü de aygıtlarında 5G desteği olup olmadığı konusunda belirsizliklerini lisana getirdiler.

abddeki iphone kullanicilarinin yarisi akilli telefonlarinin 5g takviyesi oldugunu saniyor 1 t5MwTaJc

Buna ek olarak, ankete katılanların %38’i telekom operatörlerinin 5G irtibat hizmetleri sunup sunmadığı konusunda da bilgi sahibi değiller. Ankete toplam 5 bin kişinin katıldığını da belirtmemiz gerek. Apple’ın birinci 5G iPhone’larını önümüzdeki hafta tanıtması bekleniyor. Bu gerçek, akıllı telefonlarının aslında beşinci kuşak bağlantı ağlarında çalıştığından emin olan anket iştirakçilerinin %49’unu şaşırtacak diyebiliriz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

ABD’deki iPhone kullanıcılarının yarısı, akıllı telefonlarının 5G takviyesi olduğunu sanıyor