Bilim

ABD’de Gizemli Bir Monolit Bulundu

ABD’de çalışmalarını sürdüren biyologlar, Utah eyaletindeki çorak bölgelerden birinde, dikkat çeken bir buluş yaptılar. Büsbütün baht yapıtı yapılan keşif, metalden oluşmuş bir monolitin ta kendisi. Bilim insanları, kimselerin yaşamadığı bu yerde bulunan monolitin nasıl oluştuğu ve oraya nasıl geldiği konusunda hiçbir bilgi sahibi değiller.

Bilim insanları, monolitin keşfini havisiman yaptılar. Bölgedeki büyük boynuzlu koyunları saymak için helikopterle uçan bilim insanları, talih yapıti monoliti buldular. Bilim insanları ziyadesiyle heyecanlandıran bu olayın gizemi kolay kolay çözülecek üzere görünmüyor.

İşte Utah’ın çorak yerlerinde bulunan o monolit

abdde gizemli bir monolit bulundu 0 Xa2isHcO

Utah’ta bulunan monolitin uzunluğu, yaklaşık 3 metre. Bugüne dek çorak bir toprakta keşfedilmeyi beklemiş olan monolitin hammisimdesi ise şu an için bilinmiyor. Bilim insanları, monolitle ilgili araştırma yapılıp yapılmayacağına dair de rastgele bir açıklama yapmadılar. Ayrıyeten uzmanlar, monolitin binlerce ziyaretçi alacağını düşünerek, bu gizemli yapının yerini tam olarak açıklamisimılar.

Monolitler, tarihin en çok tartışılan mevzularından bir tanesi. Doğal ya da teknolojik oldukları konusunda hala tartışılan yapılar, genelde çok sert metaller olarak karşımıza çıkıyorlar. Uzmanlar, yer altına yanlışsız devam eden yapıların erozyon sebebiyle ortaya çıktığını da düşünüyorlar. Lakin doğal bir yapının bu derece düzgün olması, birtakım kesitlerin komplo teorileri üretmesine de yol açıyor. Örneğin kimi kısımlar, monolitlerin uzaylılar tarafından inşa edildiğine inanıyorlar.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu