6 Yaşındaki Call of Duty Oyuncusu Süresiz Banlandı

6 yasindaki call of duty oyuncusu suresiz banlandi rO6eNr65

10 Mart 2020 tarihinde piyasaya sürülen ve geçtiğimiz gün 9 ayda 85 milyondan fazla etkin oyuncuya sahip olduğu açıklanan Call of Duty: Warzone, her yaştan oyuncuyu içerisinde barındırıyor. Şiddet öğeleri nedeniyle aslında belli bir yaşın üzerinde bir kitleye hitap eden Call of Duty: Warzone’un ziyadesiyle genç oyuncuları da bulunuyor. Bunlardan biri de son vakitlerde şanssız bir olayla karşı karşıya kalan RowdyRogan.

Twitch’te de RowdyRogan kullanıcı ismiyle babasıyla birlikte yayın yapan 6 yaşındaki Call of Duty oyuncusu, yaşına nazaran hayli yetenekli ve girdiği Call of Duty: Warzone lobilerini sayıa domine ediyor. Twitch üzerinde 84.000 takipçisi ve YouTube üzerinde 118.000 abonesi bulunan RowdyRogan, geçtiğimiz gün canlı yayında Call of Duty: Warzone’dan süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Uzaklaştırmanın sebebi Rogan’ın yaşı olabilir:

Altı yaşındaki oyuncunun babası, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla herkesi olaydan haberdar etti. Ban yedikten sonra babasının kucağına giden ve ağlayan oyuncu, FaZe grubu üyesi Swagg de dahil olmak üzere birçok kişi tarafından desteklendi. Activison tarafından ise şimdi rastgele bir açıklama gelmedi fakat uzaklaştırmanın nedeniyle ilgili bir teori bulunuyor.

Call of Duty: Warzone oyunundan uzaklaştırılmanın sebebi hile, bug ihlali yahut kullanım kurallarını ihlal olarak gösteriliyor. Call of Duty: Warzone’un kullanım kaidelerinde ise oyunu oynamak için en az 13 yaşında olmanın gerekli olduğu belirtiliyor. Şayet dikkate alınacak kisimar oyuncu RowdyRogan’ı kullanım koşullarını ihlal ettiği gerekçesiyle rapor ettiyse, Activison genç oyuncuyu bu yüzden uzaklaştırmış olabilir. Elbette bu şimdilik sırf bir teori çünkü Activision tarafından resmi bir açıklama bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

6 Yaşındaki Call of Duty Oyuncusu Süresiz Banlandı