Donanım

6 nm Rembrandt APU’ları DDR5-5200 MHz bellek destekleyebilir

6 nm rembrandt apulari ddr5 5200 mhz bellek destekleyebilir 0

AMD’nin yol haritasının şimdiye kadar paylaşılan sonlu kısmından kimi APU ve işlemcilerin  kod isimlerini ve çıkış yıllarını öğrenmiştik. Artık de yeni APU’lara dair kıymetli ayrıntılar gün yüzüne çıktı.

Rembrandt

Rembrandt ismini taşıyacak 6 nm APU’lar mevcut Renoir APU’larını takip edecek ve 5000G olarak lanse edilecek Cezanne APU’larını takip edecek yongalar olacak.

Bilindiği üzere AMD Zen 3 mimarili Vermeer işlemcileriyle Cezanne APU’larını 5000 serisi olarak duyurması bekleniyor. Burada AMD’nin sonraki adım olarak 5 nm’ye işaret etmesi nedeniyle 6 nm bilgisine temkinli yaklaşılması gerektiğini belirtelim.

AM5 soket APU

2022 yılında bizlerle olması beklenen Rembrandt APU’ları birebir vakitte AM5 soketle gelecek birinci APU ailesi olma özelliğini de taşıyor. 5200 MHz DDR5 bellek destekleyecek yongalarda 20 PCIe 4.0 kanalı ise bir epey tezli duruyor.

6 nm rembrandt apulari ddr5 5200 mhz bellek destekleyebilir 1 yuHbS9LD

Son olarak 2 USB 4.0(40 Gbps) portlarıyla aktüel irtibat arayüzü de sunacak yongalara eşlik edecek Ryzen işlemcileri ise Warhol’u takip edecek Rapheal işlemcileri olacak.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu