Otomobil

6. Kuşak BMW M3 ve M4 Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Alman otomotiv devi BMW, bilhassa dizaynlarıyla çok konuşulacak yeni BMW M3 ve BMW M4 modellerini resmen tanıttı. Alışık olduğumuzdan çok lakin çok daha büyük ızgaralara sahip olan yeni M3 ve M4, keskin tasarım çizgileriyle bulundukları her alande dikkat çekme potansiyeline sahip.

LED far, karbon fiber tavan, önde 18 art 19 inç jant üzere standart donanım seçeneklerine sahip olan yeni kuşak M3 ve M4, tıpkı 2857 milimetrelik aks aralığına sahip olmalarına karşın sedan bir araba olan M3, 116 milimetre daha uzun, 10 milimetre kadar daha geniş. M4 ise evvelki kuşağa kıyasla 17 milimetre kisimar daha geniş.

6. jenerasyon BMW M3 ve BMW M4 tasarımı

6 kusak bmw m3 ve m4 tanitildi iste ozellikleri 0 zwTfPjGJ

Yeni BMW M3 ve M4, birebir çift turbolu 3.0 litrelik sıralı altı silindirli motora sahip. Standart versiyonda 480 beygir güç, 550 Nm tork sunan araçlar; Competition versiyonlarında ise 510 beygir güç, 650 Nm tork üretiyorlar. Bu nedenledir ki standart versiyonda 250 km/s olan azami sürat, 0-100 km/s hızlanmasını 3,9 saniyede gerçekleştiren Competition versiyonda 290 km/s’e çıkıyor.

6 kusak bmw m3 ve m4 tanitildi iste ozellikleri 1 X1aHBIvA

Yeni M3 ve M4’te BMW, tüm denetim kendisinde olsun isteyen şoförler için bir 6 ileri vitesli manuel şanzıman ve arttan itiş seçeneği sunarken; daha fazla konfor isteyenler için Competition versiyon, xDrive ve otomatik şanzıman ile geliyor. BMW’nin açıklamasına nazaran dört tekerden çekiş sistemi yeni M5’tekine misal bir teknolojiye sahip olacak ve seçilen sürüş moduna nazaran gücü iki ya da dört tekere aktaracak.

6 kusak bmw m3 ve m4 tanitildi iste ozellikleri 2 2FT1fy3p

İç alan dizaynını incelediğimizde ise hem BMW M3 hem de BMW M4, sürücülere  gerçek bir spor otomobil atmosferi sunuyor. Direksiyonun çabucak ardında dijital bir 12,3 inç gösterge paneline sahip olan arabalar, orta konsolda ise tuş adetsını mümkün olduğunca azaltarak denetimi 10,3 inçlik bilgi-eğlence ekranına entegre etmiş durumda.

Yeni BMW M3 ve M4, driftlerinizi kaydedip taşınabilir uygulamada kuş bakışı gösterebilecek

6 kusak bmw m3 ve m4 tanitildi iste ozellikleri 3

Yeni bir M3 ya da M4 almayı düşünenler için sunulan opsiyon paketlerinden M Drive Professional, en çok M Drift Analyzer teknolojisi ile dikkat çekiyor. Bu özel teknoloji, drift yaptığınızda gittiğiniz arayı ve takip ettiğiniz açıyı kaydederek bildiriyor. Üstelik taşınabilir uygulama üzerinden driftlerin kuş bakışı sanal tekrarını izleyip karşılaştırma da yapabiliyorsunuz.

6 kusak bmw m3 ve m4 tanitildi iste ozellikleri 4 y4a2HGkk

Şerit takip, kör nokta ihtar, art çapraz trafik ihtar ve sürat limiti ikaz üzere güvenlik özellikleri sunan Active Driving Assistant, hem M3 hem de M4’ün standart donanım paketinde varadetlan olarak geliyor. Competition versiyonda ise şoförlere çok daha kapsamlı sürüş asistanları sunuluyor.

Yeni BMW M3 ve M4, 2020 sonunda satışa sunulacak

45ecad90aeisim80711560920ccd3a4ab6d452fc09

BMW tarafından yapılan açıklamalara nazaran yeni M3 ve M4, kasım ayı prestijiyle seri üretime girecek. Dolayısı ile her iki aracın da -ülkelere nazaran mahallî çıkış tarihlerinden bağımsız olarak- 2020 yılı sonunda şoförlerle buluşacağını söyleyebiliriz. Daha fazla güç ve konfor sunan Competition versiyon ise 2021’de üretime girecek.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu