Kripto Para

4 Analist: Altın Fiyatları Gelecek Hafta Bu Acımasız Seviyelerde Olacak!

Mart ayının ilk haftası, altın fiyatları 1.700 dolarlık psikolojik seviyeyi kırdığı için altın için kötüydü. Şimdi, herkesin aklındaki kilit soru, altın’ın dibe vurmadan önce ne kadar düşebileceğidir. Yılın başından bu yana 200 doların üzerinde düşüş gösteren altın yatırımcıları, kumda düşüş trendinin sonunu işaret edecek sihirli çizgiyi arıyor. Peki altın fiyatları önümüzdeki hafta hangi seviyelerde olacak? İşte usta analistlerin gelecek haftaya yönelik altın tahminleri…

Edward Moya: Altın fiyatları baskı altında işlem görecek!

Altın fiyatlarından çöküşte başlıca suçlu, daha güçlü bir ABD dolarını tetikleyen yükselen 10 yıllık ABD Hazine getirisi oldu. Ayrıca piyasaya, Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın enflasyon endişelerini ve artan getirileri büyük ölçüde görmezden gelen mesajı yardımcı olmadı. OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya Kitco News’e verdiği demeçte, piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Jerome Powell’ın tahvil getirilerindeki son yükselişi geri püskürtememesi, altın tutmanın parlaklığını ortadan kaldırdı. Bu durum, altın çin sorun oluşturarak dolar için kısa vadeli bir yükseliş görünümü sağladı. Bir buçuk haftamız olacak. Tahvil piyasasının serbest çalıştığını göreceğiz. Şu anda, altın’ı savunmasız tutabilecek bazı kısa vadeli baskılar var.

4 analist altin fiyatlari gelecek hafta bu acimasiz seviyelerde olacak 0 uEPBILhY

Edward Moya: Altın 1.600 dolara kadar ani bir düşüş görebilir

Edward Moya’ya göre, temel destek seviyeleri tutmazsa, altın 1.600 dolara kadar ani bir düşüş görebilir. Edward Moya bunun muhtemel bir dip olacağına dikkat çekti. Edward Moya konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda 1.600 dolarlık ani bir düşüş görebileceğimizi tahmin ediyorum. Ama alıcıların da güçlü bir şekilde ortaya çıkacağı yer burasıdır. Bu, birçok kurumsal yatırımcı için çekici bir satın alma noktası olacak.

Peter Hug: Altın önümüzdeki hafta 1.685 dolara bakıyor! Bu seviyeler görülebilir

Piyasalar, getirilerdeki ani artıştan endişe duyuyor. Kitco Metals küresel ticaret direktörü Peter Hug, Jerome Powell’ın eğrinin uzun ucunun daha fazla yükselmesini önlemek için bir plan ima edeceğine dair bir beklenti olduğunu söyledi. Peter Hug piyaları analiz ederek şunları söyledi:

Yanıt olarak, hisse senetleri ve emtia kompleksi bir bütün olarak daha yüksek oranlar ve daha güçlü bir dolar üzerinden satıldı.

4 analist altin fiyatlari gelecek hafta bu acimasiz seviyelerde olacak 1 UGDCziGP

Bununla birlikte, analistler hala FED’in nihayetinde devreye girmesini bekliyorlar. Analistlere göre, büyük olasılıkla 10 yıllık getiriler %1,75’in kuzeyinde yükseldiğinde bu olabilir. Peter Hug konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

10 yıllık Hazine getirilerinde %1,7’nin üzerinde bir hareket çok önemli değil. %1,75’in kuzeyine gidip %2 ile flört edersek bu önemli olur. %1,75’in kuzeyinde, FED buna daha ciddi bakmaya başlayacak. 10 yıllık %2’yi zorlamaya başladığında, alarm zilleri çalacak.

Peter Hug, orta vadede altın konusunda hala yapıcı

Odak noktası artan getiri ve dolar olmaya devam ederken, kısa vadede altın için bu ne anlama geliyor? Peter Hug’a göre, altın önümüzdeki hafta 1.685 dolar seviyesine bakıyor olabilir. Peter Hug konya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Fibonacci göstergelerini takip ederseniz altın kritik bir teknikte. Burada teknik açıdan bir sıçrama bekliyorum. Altın’ın önümüzdeki hafta kapanması ve psikolojik bir seviye olan 1.700 dolardan işlem yapması… 1.725 dolar, bir sonraki direnç seviyesi ve onu 1.750 dolar takip ediyor.

4 analist altin fiyatlari gelecek hafta bu acimasiz seviyelerde olacak 2

Peter Hug, orta vadede altın konusunda hala yapıcı ve FED’in 2022’ye kadar politikasını tersine çevirmeyi planlamaması nedeniyle mali teşvikin yakın zamanda ortadan kalkmayacağını da vurguluyor. Peter Hug konya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Eğrinin uzun ucu yükselmeye devam ederse FED, onu kontrol altına almak için harekete geçecek.

Bart Melek: Altın fiyatları 1.660 dolara ve hatta daha düşük bir seviyeye kayabilir

TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek, son gelişmelere altın ve hisse senedi piyasalarının olumsuz tepki vereceğini söyledi. Bart Melek piyaları analiz ederek şunları söyledi:

Bu, tüm bu istikrarlı parasal koşullar ortamı fikrini alt üst edecek. FED’in baktığı şey sadece getiriler değil, daha geniş finansal koşullar. Merkez bankası, getiriler için kırmızı bir çizgi olduğunu netleştirdiğinde, altın’ın daha iyi yaptığını görebiliriz.

Bununla birlikte, altın fiyatlarının 1.660 dolara ve hatta daha da düşük bir seviyeye düşme riskinin açık olduğuna işaret eden Bart Melek, Merkez Bankası’nın getiri eğrisini kontrol etmek için tam olarak ne zaman ve hangi koşullar altında müdahale edebileceğini açıklığa kavuşturması gerektiğine işaret etti. 

4 analist altin fiyatlari gelecek hafta bu acimasiz seviyelerde olacak 3 PtPX37B1

Ancak Bart Melek, 2021’in sonlarına doğru altın fiyatları konusunda iyimser. Bart Melek, 2022’ye kadar fiyatların çok daha yüksek seviyelerde olacağına dikkat çekiyor. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Önümüzdeki haftaki iyi ekonomik rakamlar, düşük 1.600 dolarları sert bir duraktan ziyade bir bölge haline getirebilir. Muazzam miktarda borç var, para biriminin devalüasyonuyla ilgili endişeler var ve hükümetin tüm bu kağıtları paraya çevirmekten başka seçeneği yok. Enflasyonumuz olacak. Ve piyasa buna ayarlandığında, long pozisyonlar altın’a dönecek

Sean Lusk: Altın önümüzdeki hafta 1.610 doları görebilir

Walsh Trading eş direktörü Sean Lusk, Kitco News’e verdiği demeçte, altın’ın önümüzdeki hafta 1.675 doları tutamaması durumunda piyasanın 1.610 doları görebileceğini söyledi. Sean Lusk konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Önümüzdeki hafta en az 1.675 doların üzerinde ödeme yapmamız gerekiyor, yoksa tüm bahisler iptal olur.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu