4 Altın Uzmanı Açıkladı: Altın Fiyatları İçin 3 Ay İçinde Bu Seviyeler Geliyor!

4 altin uzmani acikladi altin fiyatlari icin 3 ay icinde bu seviyeler geliyor O3eVB5JL

2020’de en iyi performans gösteren varlık olan altın, 7 Ağustos 2020’den bu yana %16 civarında düzeldi. Altın fiyatları son dönemlerde ivme kaybediyor, çünkü daha fazla covid-19 aşısı dünya çapında onaylanıyor. Altın yatırımcıları ise şimdilerde fiyatların nasıl hareket edeceğini merak ediyor. Uzmanlar da altın’ın son düzeltmesi yorumluyor ve çeşitli tahminlerde bulunuyor. Yatırımcılar son düşüşü bir satın alma fırsatı olarak mı yoksa varlıklarını boşaltmak için bir uyarı olarak mı almalı? İşte tahminler…

Surendra Mehta: Altın fiyatları önümüzdeki 3-4 ay içinde 1.960 dolara yükselecek

Hindistan Külçe ve Kuyumcular Derneği (IBJA) Ulusal Sekreteri Surendra Mehta’ya göre, altın fiyatlarında son dönemde yaşanan düzeltmenin birkaç nedeni var. Surendra Mehta bunları ve altın tahminini şu sözlerle açıklıyor:

ABD doları endeksi belli başlı para birimleri karşısında güçlendi. ABD doları ve altın arasında negatif korelasyon var. Dolayısıyla ABD dolarına olan talep arttıkça sarı metalin fiyatı baskı altına giriyor. Ayrıca ABD tahvil getirileri yükseldi ve altın fiyatlarında bir düzeltmeye neden oldu. Bunun dışında insanlar, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi daha riskli varlıklara yatırım yapmak istiyor. Bununla birlikte, bu düzeltmenin kısa ömürlü olacağını ve insanların bunu altın biriktirmek için bir fırsat olarak kullanması gerektiğini düşünüyorum. Hisse senetleri gibi varlıklar arasındaki mevcut yükseliş likidite ile destekleniyor ve uzun sürmesi olası değil. Hisse senedi piyasaları düzelirse, insanlar güvenli bir liman varlığı olduğu için tekrar altın’a girecekler. Ayrıca, ABD’nin yakın zamanda altın fiyatlarını yükseltebilecek başka bir teşvik paketi açıklaması bekleniyor. Altın fiyatlarının önümüzdeki 3-4 ay içinde ONS başına 1.960 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaşabileceğini düşünüyorum. Bu da mevcut seviyesinin yaklaşık 160 dolar üzerinde…

4 altin uzmani acikladi altin fiyatlari icin 3 ay icinde bu seviyeler geliyor 0 iaETja8z

Alain Corbani: Altın için çok yükselişli bir senaryo geliyor

Finance SA Emtia Sorumlusu Alain Corbani’de altın fiyatlarını analiz ediyor ve şunları söylüyor:

Gelişen bir ekonomi beklentileri üzerinde nominal getiriler artmaya devam ederken altın baskı altında kaldı. Ancak ABD 10 yıllık nominal getiri %1.35’e ulaştığında, Federal Rezerv’in açıkta müdahale etmesi gereken bir “devrilme noktasına” ulaşmak üzeredir. Bu altın için çok yükselişli bir senaryo olacak.

Chirag Mehta: Yakında altın fiyatları için yükselişli günler göreceğiz

Quantum Mutual Fund’un Kıdemli Fon Yöneticisi Chirag Mehta, altın piyasasını yorumluyor. Chirag Mehta’a göre yakında altın fiyatları için yükselişli günler göreceğiz. Chirag Mehta konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatlarındaki düzeltmenin temel nedeni, ABD gösterge tahvil getirilerindeki önemli artış. 10 yıllık gösterge tahvilin getirisi çok yükseldi ve piyasayı şaşırttı. Geçen yıl Ağustos ayında %0,6 civarında dip yaptıktan sonra, şimdi iki katından fazla artarak %1,37’ye yükseldi. Dolayısıyla, artan getiri faiz oranlarının artması anlamına geldiğinden, bu altın fiyatlarında bir miktar düşüşe yol açtı. Ama bence devam etmeyecek, çünkü toparlanma ve bugün sahip olduğumuz borç artışını desteklemek için düşük getiriye ihtiyaç var, bu nedenle faizlerin daha da yükselmesi durumunda merkez bankaları adım atacak. Bu, sarı metale destek sağlayacak. 

4 altin uzmani acikladi altin fiyatlari icin 3 ay icinde bu seviyeler geliyor 1 qrs7k9e7

Navneet Damani: Bu seviyeler iyi giriş fırsatı! Çünkü yüksek seviyeler bekliyorum

Motilal Oswal Financial Services Ltd.’de emtia araştırmaları başkanı olan Navneet Damani, altın’da yeni zirveler bekliyor. Navneet Damani tahminlerimi şu sözlerle açıklıyor:

Yıl, ekonomik kısıtlamalara ve mali teşvik önlemlerine yol açan ve güvenli bir liman yatırımı olarak değerli metalin cazibesini artıran salgınla sarsıldı. Aşı güncellemeleri ve açıklanan son vergi indirimleri de fiyatları etkiledi. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen temeller metal fiyatları için güçlü bir zemin oluşturmaya devam ediyor. Altın fiyatları, geçtiğimiz birkaç ayda konsolide oldu ve kısa ve orta bir perspektifle 1.800 doların altında düzeltildi. Bu seviyeler altın’a bir kez daha girmek için iyi bir seviyedir. Çünkü yüksek seviyeler bekliyorum…

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

4 Altın Uzmanı Açıkladı: Altın Fiyatları İçin 3 Ay İçinde Bu Seviyeler Geliyor!