3 Analistten Altın Fiyatları Yorumları: Düşüşten Önce Bu Seviye!

3 analistten altin fiyatlari yorumlari dususten once bu seviye McsEBkC8

Spot altın fiyatları, Cuma günü 8 Haziran’dan beri (1.686.40 dolardan bu yana) en düşük seviyesini gördükten sonra, sabah saatlerinde %0,7 yükselerek ONS ​​başına 1.712 dolara çıktı. ABD altın vadeli işlemleri %0,7 artışla 1.709,90 dolara yükseldi. Dünyanın en büyük altın destekli borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust Cuma günü 10 ayın en düşük seviyesine geriledi.

DailyFX stratejisti: Teşvik fonları altın piyasasına akabilir

Dolar yumuşarken, altın fiyatları Pazartesi günü dokuz ayın en düşük seviyesinden geri döndü. Uzun süredir beklenen ABD coronavirüs teşvik paketinin geçişi, piyasaları hareketlendirdi. Spot altın fiyatları, Cuma günü 8 Haziran’dan beri en düşük seviyesini gördükten sonra, sabah saatlerinde %0,7 yükselerek ONS ​​başına 1,712 dolara çıktı. DailyFX stratejisti Margaret Yang, 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin geçmesi ve ABD doları endeksindeki düşüşün ardından artan duyarlılığın altın fiyatlarına yardımcı olduğunu söyledi.

3 analistten altin fiyatlari yorumlari dususten once bu seviye 0

Cumartesi günü ABD Senatosu, Başkan Joe Biden’in 1,9 trilyon dolarlık Covid-19 yardım planını kabul etti ve son tasarı, birçok Amerikalıya 1.400 dolarlık tek seferlik ödemeler şeklinde 400 milyar doları da içeriyordu. Margaret Yang,  “Yükselen petrol ve baz metal fiyatları nedeniyle enflasyon kesinlikle yükselecek.” dedi. Margaret Yang, bazı bireysel çeklerin gelecekteki enflasyona karşı korunmak için altın piyasasına akabileceğini de sözlerine ekledi.

Stephen Innes: Altın fiyatları çok hızlı bir şekilde çok dik düşmüş olabilir

Yatırımcılar petrol, metaller ve diğer mallar için yükselen fiyatlardan yararlanacak ülkelere yönelik bahisleri artırdıkça, dolar büyük emtia ihracatçılarının para birimleri karşısında düştü. Cuma günü bir yıldan fazla bir süredir zirveye çıkan ABD 10 yıllık tahvilleri de destek sağladı.

Finansal hizmetler firması Axi’nin küresel piyasa stratejisti Stephen Innes, “Altın, güçlü bir ekonomik iyileşme ve tahvil getirilerinde beklenenden daha hızlı artışlar karşısında değer kaybetti” dedi. Ancak Stephen Innes’e göre, altın fiyatları çok hızlı bir şekilde çok dik düşmüş olabilir. Dünyanın en büyük altın destekli borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust Cuma günü 10 ayın en düşük seviyesine geriledi.

3 analistten altin fiyatlari yorumlari dususten once bu seviye 1 Ey9lFDDB

Ross J Burland: Fiyatın 1.710 dolara doğru düzeltmesini bekliyorum

Popüler altın analisti Ross J Burland’da piyasaları yorumladı ve fiyatın bir sonraki aşağı yönlü hareketten önce 1.710 dolara doğru düzeltmesini beklediğini belirtti. Ross J Burland konuya yönelik şunları söyledi:

Altın fiyatları haftalık zaman diliminde sıkışıp kaldı, ancak dirençte pusuya yatıyor. Dört saatlik grafik biraz yükseliş perspektifi sunuyor. Önceki analizde tahmin edildiği gibi altın fiyatı,  son düşüş hareketlerinde haftalık kilit destek bölgesini test etmek için hareket etti. Bununla birlikte, fiyatın bir sonraki aşağı yönlü hareketten önce 1.710 dolara doğru düzeltmesinin bekliyorum.

Sıradaki içerik:

3 Analistten Altın Fiyatları Yorumları: Düşüşten Önce Bu Seviye!