25 Şubat BTC, ETH, BNB, DOT, ADA, XRP, LTC, LINK, BCH ve XLM Fiyat Analizi

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi H9C5ZmNl

Yeni bir fiyat analizi ile karşınızdayız. Bitcoin fiyatı, 50.000 $ seviyesini desteğe geri döndürmeye çalışırken, birçok altcoin daha yükseğe çıkarak BTC’nin konsolidasyonundan yararlanıyor.

Kurumsal yatırımcılar, 45.000 doların altındaki mevcut düşüşte bile kripto sektörüne para akıtmaya devam ediyor. 24 Şubat’ta, ticari istihbarat firması MicroStrategy, kısa süre önce ortalama 52.765 $’dan 1 milyar doların üzerinde Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı. Bu, şirketin toplam BTC sayısının 90.531 olduğunu gösteriyor.

Mevcut piyasa düzeltmesi sırasında Bitcoin satın alan bir başka şirket de Square. Şirket, yaklaşık “3,318 Bitcoin’i 170 milyon dolarlık toplam alım fiyatıyla” satın aldığını söyledi.

Kurumsal yatırımcılar tarafından yapılan bu alımlar, Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri üzerinde yükselişe geçtiklerini ve bunun 50.000 $ civarında iyi bir alım olduğuna inandıklarını gösteriyor.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 0 Dt7a4YVB

Kurumsal satın almalar bir yükseliş işareti olsa da, traderlar her alıcı için bir satıcının olduğunu da unutmamalıdır. Glassnode verileri, 1.000 Bitcoin ila 10.000 Bitcoin tutan Bitcoin balinalarının ve 10.000’den fazla Bitcoin tutan “kambur balinaların” Şubat ayında 140.000’den fazla Bitcoin sattığını gösteriyor.

Geçmişte balinalar, kripto piyasalarını kendi iradeleriyle salladılar. Ancak kurumsal yatırımcıların girişi, hakimiyetlerini azalttı. Bu nedenle, balinalarla birlikte traderlar da kurumsal faaliyete göz kulak olmalı.

Büyük yatırımcılar uzun vadede satın alıp elinde tutabilirken, daha küçük yatırımcı sınırlı mevcut sermayeden en iyi şekilde yararlanmak için doğru zamanda satın alsa iyi olur. Eğilimi belirlemek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin’in 22 Şubat’taki 20 günlük üstel hareketli ortalamadan (48.323 $) geri çekilmesi, 23 Şubat’ta agresif bir satışla karşılandı. Ayılar, fiyatı kanalın altına sürükledi. Ancak günün şamdanı üzerindeki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde alım yapıldığını gösteriyor.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 1 n6ua8OXW

Alıcılar şu anda BTC / USD kurunu kanalın içinde tutmaya çalışıyor. Bununla birlikte, bugün iç gün mum çubuğu formasyonu, boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu göstermekte. Sabit 20 günlük EMA ve orta noktanın hemen üzerindeki göreli güç endeksi (RSI) de arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 50.000 $’ın üzerinde tutabilirse, parite yükselen kanalın direnç çizgisine yükselmeye çalışacak. Yükseliş trendinin bir sonraki ayağı, fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.341,03 $’ın üzerinde kırıldıktan sonra başlayabilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı tekrar kanalın altına çekerse, parite 45.000 $ ‘a ve ardından 50 günlük basit hareketli ortalamaya (40.541 $) düşecek. Bu desteğin altında bir kırılma, 28.850 $’a daha derin bir düzeltme sinyali verecek.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH) 23 Şubat’ta yükselen kanalın ve 50 günlük SMA’nın (1.487 $) destek hattının altına düştü. Ancak boğalar düşüşü satın aldı. Ayrıca fiyatı kanalın içinde tutmayı başardı.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 2 aHYP1TCU

Boğalar şu anda fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.728 $) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, ETH / USD kuru tekrar kanalın direnç çizgisine yükselmeyi deneyecek.

Ancak, 20 günlük EMA düşüşe geçti. RSI orta noktaya yakın bir yerde yer alıyor. Bu da ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor.

Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar bir kez daha pariteyi 50 günlük SMA’nın altına çekmeye ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarabilirlerse, parite daha derin bir düzeltmeye girecek. Fiyat 1.000 $’a düşebilir.

Binance Coin Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB), geniş bir gün içi işlem aralığında dalgalı olmaya devam ediyor. Ayılar, fiyatı 23 Şubat’ta 20 günlük EMA’ya (182 $) düşürdü. Ancak altcoin, günün şamdanındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi akıllı bir iyileşme sağladı.

Cointelegraph Markets Pro’dan gelen VORTECS ™ verileri, son fiyat artışından önce 23 Şubat’ta BNB için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 3 1HdaMArJ

Binance Coin’in fiyatı 23 Şubat’ta 273 $ ‘dan düzeltmeye başlasa bile, VORTECS ™ skoru 71’den yükselmeye başladı.

Puan, Binance’de UFT token listelemesinin duyurulmasından hemen sonra 82’ye ulaştı. Bunu, BNB’nin DeFi alanına entegrasyonuyla ilgili birkaç başka açıklama izledi. Bu duyuruların ve VORTECS ™ skorunda görülen yükseliş görünümünün ardından BNB fiyatı 201 $’dan yükselmeye başladı.

Bunu kısa süre sonra fiyatta keskin bir toparlanma izledi. Kısa bir düşüşün ardından, VORTECS ™ skoru 71’den güçlenmeye başladı. 24 Şubat’ta fiyat 271 $’a yükselirken 80’e ulaştı.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 4

Boğalar şu anda fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış gösteriyor.

Fiyat düşüş trendi çizgisinden tekrar düşerse, BNB / USD kuru 20 günlük EMA’ya düşecek. Bu desteğin altında bir kırılma, satışı yoğunlaştırabilir ve fiyatı 118 dolara çekebilir.

Tersine, eğer boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, BNB / USD kuru 300 $’a ve ardından 348.6969 $’a yükselebilir.

DOT Fiyat Analizi

22 ve 23 Şubat mum çubuklarındaki uzun kuyruk, traderların Polkadot’taki (DOT) düşüşü agresif bir şekilde satın aldığını gösteriyor.

DOT’un toparlanması, çoğu büyük kripto para birimindeki toparlanma ile aynı zamana denk geldi.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 5 csgD9PQ7

Boğalar şu anda fiyatı yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, DOT / USD kuru 42.2848 $’a yükselebilir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 50 $’lık psikolojik seviyeye bir ralli için kapıları açacak. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki RSI, boğalara avantaj sağlıyor.

Bu yükseliş görünümü, parite mevcut seviyelerden keskin bir şekilde düşerse ve yükselen kanalın destek çizgisinin altına inerse geçersiz hale gelecek.

ADA Fiyat Analizi

Ayılar bir kez daha Cardano’yu (ADA) 23 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (0,867 $) altına indirmeye çalıştı. Ancak başarısız oldu. Bu, hissiyatın olumlu kaldığını ve tarderların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini gösteriyor.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 6 VZF6IGXj

Boğalar fiyatı yine 0,9817712 doların üzerine çıkardı. Fiyatı 1 $’da psikolojik seviyenin üzerinde kalırsa, 1.1980811 $’lık bir yeniden test mümkün olacak. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanma, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterebilir.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın. Bu, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, bu yükseliş görünümü reddedilecektir. Böyle bir hareket, ADA / USD kurunu 0,6879684 $’a çekecek.

XRP / USD

XRP, son birkaç gündür her yerde. Boğalar 22 Şubat’ta fiyatı 0,65 doların üzerinde tutmayı başaramadıktan sonra, altcoin yoğun satış baskısına tanık oldu. 23 Şubat’ta 0,365 dolara düştü. Ancak, günün şamdanı üzerindeki uzun kuyruk, düşük seviyelerde agresif alımlar gösteriyor.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 7 JygqYGQZ

Düşüşlerde satın almak ve rallilerde satış yapmak konsolidasyonun bir işaretidir. XRP / USD kuru, birkaç gün boyunca 0,359 ila 0,65 dolar arasında işlem yapabilir. Düz 20 günlük EMA (0,499 $) ve 50’ye yakın RSI da birkaç gün için olası bir fiyat aralığına bağlı harekete işaret ediyor.

Bir sonraki trend hareketi, boğaların fiyatı 0.65 $’ın üzerine çıkarıp sürdürmesinden veya ayılar kuru 0.359 $’ın altına düşürdükten sonra başlayabilir. O zamana kadar, değişken fiyat aralığına bağlı eylemin devam etmesi muhtemeldir.

LTC / USD

Boğaların 22 Şubat’ta Litecoin’in (LTC) toparlayamaması, duyarlılıkta olası bir değişikliği gösteriyor. Traderlar rallileri kar hesaplamak için kullanıyor gibi görünüyor. Altcoin 23 Şubat’ta düştü. Bu, agresif boğaları yanlış adımda yakalayarak long pozisyonların tasfiyesine neden olabilir.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 8 On4OLSSW

LTC / USD kuru 23 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (166 $) altına düştü. Ancak boğalar yükseliş trendini savundu. Bununla birlikte, herhangi bir rahatlama rallisinin, düşmeye başlayan 20 günlük EMA’da (195 $) sert dirençle karşılaşması muhtemeldir.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkaramazsa, parite fiyatı 120 dolarlık desteğe çekebilecek bir satış dalgasına daha tanık olabilir.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa bu olumsuz görüş geçersiz hale gelecektir. Bu seviyenin üzerinde, kartlarda 246.9679 dolarlık bir yeniden test olabilir.

LINK / USD

Chainlink (LINK), 23 Şubat’ta yükselen kanalın destek hattının altına düştü. Bu durum, 22 Şubat’ta düşüşü satın alan saldırgan boğaları tuzağa düşürmüş olabilir. 20.1111 $ seviyesi kritik destek.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 9 XmdTWkQk

Dip alıcıları 23 Şubat’ta düşüşü satın aldı. Şu anda fiyatı yükselen kanala geri çekmeye çalışıyorlar. Bununla birlikte, alıcıların 20 günlük EMA’da (29.58 $) sert dirençle karşılaşması muhtemel.

Fiyatın 20 günlük EMA’dan düşmesi, traderların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekmeye çalışacak. Ayrıca 20.1111 dolarlık desteği yeniden test edecek.

Boğalar yükselen kanalın içinde fiyatı zorlayabilirse, bu olumsuz görüş geçersiz hale gelecek. Böyle bir hareket 34 $’a ve ardından 36.9307 $’a yükselişle sonuçlanabilir.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH) 23 Şubat’ta satış yedi ve 50 günlük SMA’nın (514 $) altına düştü. Bununla birlikte, boğalar yükseliş trendi çizgisinde düşüşü satın aldı. Şu anda fiyatı 539 dolarlık direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 10 avHuFYV6

20 günlük EMA (596 $) geri döndü ve RSI orta noktanın hemen altında yer alıyor. Bu da ayıların bir avantajı olduğunu gösteriyor.

Satıcıların 20 günlük EMA’yı savunması muhtemel. Fiyat bu dirençten düşerse bu durum, traderların rallilerde satış yaptıklarını gösterecek. Yukarı trend çizgisinin altında bir kırılma ve kapanma, 370 $’a düşüş yolunu temizleyecek.

Bu varsayımın aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarabilirse, BCH / USD kuru 631.71 dolara ve ardından 745 dolara yükselebilir.

XLM / USD

Stellar Lumens (XLM) 23 Şubat’ta 0.35 dolarlık desteğin altına düştü. Ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların düşüşü satın aldığını gösteriyor. Altcoin şu anda azalan bir kanalda işlem görüyor.

25 subat btc eth bnb dot ada xrp ltc link bch ve xlm fiyat analizi 11 m33fkOy5

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,439 $) üstüne çıkarabilirse, XLM / USD kuru kanalın direnç çizgisine yükselecek. Kanalın kırılması, boğaların oyuna geri döndüğünü gösterecek. Alıcılar daha sonra fiyatı 0,600681 dolara çıkarmaya çalışacaklar.

Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse ve 0.35 $’ın altına inerse, 0.23 $’a daha derin bir düzeltme için kapıları açabilir.

Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, ne boğalara ne de ayılara yönelik net bir avantaja işaret etmiyor.

Sıradaki içerik:

25 Şubat BTC, ETH, BNB, DOT, ADA, XRP, LTC, LINK, BCH ve XLM Fiyat Analizi