2021’e Girerken En Çok Aboneye Sahip Youtube Kanalları

2021e girerken en cok aboneye sahip youtube kanallari RpMNTanB

Bildiğimiz manadaki televizyon alışkanlığının azalması ile birlikte hem dünya hem de Türkiye’de, YouTube üzerinden daha çok görüntü izlenmeye başladı. YouTube kanalları, artık ana akım medya kuruluşlarından bile daha fazla etkin izleyiciye sahip durumdalar. Ayrıcayalnızca izlenme sayıları ile değil, sahip oldukları abone sayıları ile de dikkat çekiyor ve yeni jenerasyon izleme alışkanlıkları hakkında fikir veriyorlar.

Türkiye ve dünyanın en çok aboneye sahip YouTube kanalları ortasında ulusal yayın yapan televizyon kanalları, müzik kanalları, platforma özel içerik üreten kanallar var. Hatta o denli ki; kimileri yakından incelenmesi gereken YouTube kanalları olarak kabul ediliyor. Zira sadece YouTube’un değil, internet dünyasının gündemini belirleyecek kadar geniş bir kitleye sahipler.

2020’de en çok aboneye sahip Youtube kanalları hangileri?

 • Dünya;
  • T-Series: 163 Milyon
  • PewDiePie: 108 Milyon
  • Cocomelon – Nursery Rhymes: 99,6 Milyon
  • SET India: 89,8 Milyon
  • Kids Diana Show: 70,4 Milyon
  • WWE: 70,2 Milyon
  • 5-Minute Crafts: 69,8 Milyon
  • Zee Music Company: 65,6 Milyon
  • Like Nastya: 65,2 Milyon
  • Canal KondZilla: 61,9 Milyon
 • Türkiye;
  • netd müzik: 19 Milyon
  • Enes Batur: 14,1 Milyon
  • OYUNCAKOYNUYORUM: 8,26 Milyon
  • Orkun Işıtmak: 8,16 Milyon
  • atv: 7,83 Milyon
  • başlar: 7,13 Milyon
  • Mecnun Mi Ne?: 7,06 Milyon
  • KanalD: 6,88 Milyon
  • Reynmen: 6,25 Milyon
  • OHA Diyorum!: 5,63 Milyon

Rusyalı bir ailenin gündelik ömrünü bahis yer, çocuklara özel içerik kanalı: Like Nastya

 • Abone adetsı: 65,2 Milyon

Like Nastya YouTube kanalı da tıpkı Anastasia Radzinskaya isimli şirin bir kızın ailesi ve arkadaşlarıyla hazırladığı görüntülerin yayınlandığı bir kanal. Yayınlanan görüntülerin birçok Rusça, kimi kısımlar ise İngilizce. Lakin görüntüler, çok fazla kelamın olmadığı genel olarak çocuklara özel hazırlanan görüntülerden oluştuğu için dünyanın her alaninde yaşayan çocuklar tarafından izlenebiliyor. Elbette, abone adetsında Rusya’nın yüksek nüfusunun da hissesi olduğunu unutmamak gerekiyor.

Brezilya merkezli, Latin müziklerinin bol bol paylaşıldığı kanal: KondZilla

 • Abone sayısı: 61,9 Milyon

Brezilyalı senarist ve direktör Konrisim Dantas tarafından kurulan müzik görüntü şirketi KondZilla Records’un Youtube Kanalı olan Canal KondZilla üzerinden müzik görüntü klipleri yayınlanıyor. Kanalda yayınlanan müzik görüntü klipleri genel olarak R&B, rap ve latin müzik çeşitlerinden oluşuyor. Canal KondZilla üzerinden hem sanatkarların kliplerine ulaşabilir hem de kanal için özel olarak hazırlanmış olan içerikleri izleyebilirsiniz.

Hint müziklerinin en tanınan kanalı: Zee Music Company

 • Abone sayısı: 65,6 Milyon

Zee Music Company kısaca ZMC, Hindistan Yeni Delhi merkezli Zee Entertainment Enterprises şirketinin yan kuruluşu olan müzik şirketidir. Şirketin YouTube kanalında genel olarak Bollywood sinema kesimi için yapılmış olan müzikler paylaşılıyor. 1 milyardan fazla olan Hindistan nüfusu ve Hint sinemalarının ve dizilerinin dünya çapında ün kazanması ile birlikte bu üretimlere ilişkin müziklerin yayınlandığı Zee Music Company YouTube kanalı da dünyanın en çok aboneye sahip kanalları ortasında yerini almış durumda.

Kendin yap akımının en güçlü temsilcisi: 5-Minute Crafts

 • Abone sayısı: 69,8 Milyon

5-Minute Crafts, platformda bulunan ‘kendin yap’ çeşidindeki en tanınan YouTube kanalları ortasında. 5-Minute Crafts grubu, görüntülerini birinci olarak Facebook ve Instagram üzerinden yayınlıyorlardı. YouTube kanalında bulunan birinci görüntüler da, bu görüntülerden oluşan kolajlardı. Fakat daha sonra platforma özel olarak hazırlanan ‘kendin yap’ görüntüleri da yayınlanmaya başladı. Kanaldaki görüntüler genel olarak konutta, kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz eğlenceli el sanatlarının nasıl yapılacağını anlatıyor.

Bildiğimiz, her kademesi kurgu dolu Amerikan güreşi gösterisinin ana kanalı: WWE

 • Abone adetsı: 70,2 Milyon

World Wrestling Entertainment kısaca WWE şirketi tarafından düzenlenen ve yayınlanan, ülkemizde Amerikan güreşi olarak bilinen güreş karşılaşmalarının yayınlandığı YouTube kanalı. WWE YouTube kanalı üzerinden profesyonel güreş karşılaşmalarını canlı olarak ya da tam haliyle daha sonra izleyebilirsiniz. Kanal üzerinden özel görüntüler, sahne gerisi manzaralar ve özel röportajlar da paylaşılıyor.

Diana isimli küçük bir kızın ve ailesinin çocuk içerikleri ürettlikleri kanal: Kids Diana Show

 • Abone sayısı: 70,4 Milyon

isimından da anlaşılacağı üzere Kids Diana Show, Diana isimli küçük bir kızın ailesi ve arkadaşlarıyla hazırlisimığı çocuklara özel görüntüleri paylaşıldığı bir YouTube kanalı. Diana isimli bu küçük, sempatik kız; bir görüntüde arkisimaşlarıyla sihirbazlık yapıyor, bir görüntüde karaoke yapıyor, kafaka bir görüntüde babası ile şakalaşıyor. Çocukların eğlenceli dünyası Diana’nın görüntüleri ile YouTube üzerinden tüm dünya ile paylaşılıyor.

Hindistan’ın en tanınan TV kanallarından: SET India

 • Abone sayısı: 89,8 Milyon

Sony Entertainment Television India kısaca SET India isimli, Hindistan’da hayli tanınan olan bir televizyon kanalının YouTube kanalı. Kanal üzerinden ülkemizde de aşina olduğumuz pek çok farklı televizyon formatının Hint versiyonları yayınlanıyor. Elbette, yayınlar Hintçe. Lakin 1 milyardan fazla olan Hindistan nüfusu sayesinde bu kanal, dünyada en çok aboneye sahip YouTube kanalları ortasında alanini almış durumda.

İngilizce tekerleme ve müziklerin paylaşıldığı çocuk kanalı: Cocomelon – Nursery Rhymes

 • Abone sayısı: 99,6 Milyon

Cocomelon – Nursery Rhymes kanalının yayınlıyor olduğu görüntüler, her yaştan bebeğin ve çocuğun kalbini kazanacak çeşitten. Genel olarak İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bebeklere ve çocuklara söylenen tekerlemeleri, müzikleri ve ninnileri özel olarak hazırlanan animasyonlarla yayınlıyorlar. Her görüntüde birebir karakterler ile karşılaşıyoruz lakin devam eden bir seri çizgi değil, sadece çocukların ve bebeklerin bayılacağı gösterilerden oluşuyor.

Dünyanın en tanınan kişisel YouTube kanalı: PewDiePie

 • Abone sayısı: 108 Milyon

İsveçli Youtuber Felix Arvid Ulf Kjellberg’ın ürettiği görüntülerin yayınlandığı YouTube kanalı PewDiePie’da pek çok farklı çeşitte görüntü bulunuyor. Kjellberg; oyun oynuyor, kendi hazırladığı özel formatlarda güldürü gösterileri yapıyor, internet dünyasının trendlerini kendi yorumları ile izleyicilerine anlatıyor. PewDiePie YouTube kanalı üzerinden on yıldan uzun müddettir görüntü paylaşımı yapılıyor.

Hindistan merkezli sinema ve müzik kanalı: T-Series

 • Abone adetsı: 163 Milyon

Üstün Cassettes Industries Private Limited kısaca T-Series ismiyle piyasisima olan Hintli müzik şirketi, Bollywood sinema sanayisinde yaptığı sinema müzikleri ve Indi-pop müzikleriyle tanınıyor. 1 milyardan fazla olan Hindistan nüfusu ve Hint sinemalarının ve dizilerinin dünya çapında ün kazanması ile bir arada bu üretimlere ilişkin müziklerin yayınlandığı T-Series YouTube kanalı da dünyanın en yüksek abone adetsına ulaşmış durumda.

Türkiye’nin en çok aboneye sahip YouTube kanalları:

Eğlenceli görüntü konseptleri ile OHA Diyorum!

 • Abone sayısı: 5,63 Milyon

Mediakraft Turkey Yayın Sürat. A.Ş tarafından yapımcılığı üstlenen görüntülerin yayınlandığı YouTube kanalı. OHA Diyorum! YouTube kanalı üzerinden nedir, ne değildir temalı görüntüler, gündeme dair challenge görüntüleri, kim daha fazla yemek yiyecek temalı müsabaka görüntüleri ve bazen değişik deney görüntüleri paylaşılıyor.

Vine ile yolcuğuluğa başlayıp YouTube’da yükselen ve artık bir müzik kanalı olan: Reynmen

 • Abone adetsı: 6,25 Milyon

Youtuber Yusuf Aktaş’ın Reynmen takma ismiyle hazırladığı görüntülerin yayınlandığı YouTube kanalı. Kanal, genel olarak gündeme dair challenge görüntüler ve günlük hayata dair vlog görüntülerden oluşuyordu, ta ki 2019 yılına kisimar. Reynmen Ocak 2019 tarihinde bir müzik ve klip yayınladı. Bu klip ile birlikte hala vlog görüntülere devam etse de müzikçi olarak da bir karialane kafaladı ve bu çeşitte görüntüler da yayınlıyor.

Dizi ve programlarından kesitleri ile KanalD:

 • Abone adetsı: 6,88 Milyon

Uzun yıllardır ülkemizde ulusal yayın yapan televizyon kanalı Kanal D’nin YouTube kanalı. Kanal üzerinden Kanal D’de yayınlanan dizi ve programların fragmanlarını en aktüel biçimde takip edebilirsiniz. YouTube kanalı üzerinden televizyon kanalında yayınlanan dizi ve programların tam hali paylaşılmıyor. Fakat yayınlanan dizi ve programlar üzerinden platforma özel olarak hazırlanmış kısa görüntüler paylaşılıyor.

isimının hakkını veren: Meczup Mi Ne?

 • Abone adetsı: 7,06 Milyon

Youtuber Fester Abdü tarafından hazırlanan görüntülerin yayınlandığı Meczup Mi Ne? YouTube kanalı üzerinden pek çok farklı çeşitte görüntü yayınlanıyor. Kanal üzerinden paylaşılan görüntüler genel olarak Fester Abdü’nün günlük hayatında kaydettiği vlog görüntülerinden, gündeme dair challenge görüntülerinden ve gezdiği yerlerde yaptığı değişikliklerden oluşuyor.

TV’deki 3 adam’ın internet versiyonu, tahminen de daha yeterlisi: başlar

 • Abone adetsı: 7,13 Milyon

Birinci kere Vine toplumsal medya platformunda yayınlisimıkları görüntülerle tanınan Bilal Hancı, Atakan Özyurt ve Fatih Yasin; daha sonra güçlerini birleştirerek 2017 yılında başlar isimli YouTube kanalını kurdular. Kanal üzerinden her Cuma günü saat 18.00’de yeni bir görüntü paylaşan grup, pek çok farklı tıpta görüntü hazırlıyorlar. başlar YouTube kanalı, grubun platforma özel olarak hazırlisimığı formatlarda çekilen görüntülerle dikkat çekiyor.

YouTube’da en çok takip edilen yerli TV kanalı: atv

 • Abone sayısı: 7,83 Milyon

Ülkemizde uzun yıllardır ulusal yayın yapan televizyon kanalı atv’nin YouTube kanalı. YouTube kanalı üzerinden atv canlı yayınını izleyebilir, kanalda yayınlanan dizi ve programların fragmanlarını en yeni biçimde takip edebilir ve kanalda yayınlanan dizi ve programların tam halini yayından çabucak sonra YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük ikinci ferdi YouTube kanalı: Orkun Işıtmak

 • Abone sayısı: 8,16 Milyon

Enes Batur’dan sonra YouTube Türkiye’deki en çok aboneye sahip kişisel YouTube kanallarından biri olan kanalda, Youtuber Orkun Işıtmak tarafından hazırlanan ayrımlı çeşitte görüntüler yayınlanıyor. Gündeme dair challenge görüntüleri, günlük hayatın anlatıldığı vloglar, Orkun Işıtmak tarafından platforma özel olarak hazırlanan formatta görüntüler başta olmak üzere; kanal üzerinden pek çok ayrımlı tıpta görüntü izleyebilirsiniz.

Çocuklara yönelik içerikleri ile tüm dünyada izlenen: OYUNCAKOYNUYORUM

 • Abone sayısı: 8,26 Milyon

Ülkemizde çocuklara özel görüntüler hazırlayan, başrolünde tekrar çocukların alan aldığı en tanınan çocuk YouTube kanalı. Kanalda yayınlanan görüntülerde Masal ve Hikaye isimli iki sempatik kız çocuğunun arkadaşları ve aileleriyle yaşisimıkları kıssalar anlatılıyor. OYUNCAKOYNUYORUM kanalında çocukların günlük rutinlerini, oyun maceralarını, okul öykülerini ve eğlenceli dünyalarını izleyebiliyoruz.

Türkiye’nin en büyük ferdî YouTube kanalı: Enes Batur

 • Abone adetsı: 14,1 Milyon

Mayıs 2020 tarihi prestijiyle YouTube Türkiye’de kişisel olarak en çok aboneye sahip olan YouTube kanalında, Youtuber Enes Batur tarafından hazırlanan ayrımlı cinste görüntüler yayınlanıyor. Gündeme dair challenge görüntüleri, günlük vlog görüntüleri kafata olmak üzere kanal üzerinden Enes Batur’un başrolünde olduğu ayrımlı temalara sahip görüntüleri izleyebilirsiniz. Enes Batur, başarılarıyla olduğu kisimar aldığı olumsuz tenkitlerle de gündemde olan bir Youtuber.

netd müzik

 • Abone sayısı: 19 Milyon

netd müzik, Doğan Müzik ve Netd Influencer Marketing şirketleri ile çalışan sanatkarların müziklerinin ve görüntü müzik kliplerinin yayınlisimığı YouTube kanalıdır. Türkiye’de yayınlanan pek çok pop, rap, dans, alternatif ve rock müziğin ve klibin birinci yayınlanıyor olduğu YouTube kanalı olması ile dikkat çekiyor. Kanal ile mutabakatlı olan ayrımlı müzik şirketlerine ilişkin görüntü kliplerin de yayınlandığı kanal üzerinden yabancı sanatkarların müziklerine ve görüntü kliplerine ulaşmanız da mümkün.

İzleme alışkanlıklarımız değiştikçe YouTube üzere görüntü izleme platformlarındaki görüntü üreticilerinin adetsı ve bununla birlikte abone ve izleme sayıları da artıyor. Her geçen gün YouTube’a yeni görüntüler ve yeni üreticiler geliyor. Tahminen bir sonraki yıl, bu liste farklı olabilir.

Sıradaki içerik:

2021’e Girerken En Çok Aboneye Sahip Youtube Kanalları