2020’nin En Güçlü Telefonları: iPhone 12 PRO VS Note20 Ultra

2020nin en guclu telefonlari iphone 12 pro vs note20 ultra 8kZwF6GU

Şu anda piyasisima bulunan en değerli ve en güçlü akıllı telefonlardan olan Apple’ın iPhone 12 Pro’su ile Samsung’un Galaxy Note20 Ultra’sını karşılaştırdık. Birlikte yaklaşık 30.000 TL fiyata ulaşan bu iki premium telefon, pek çok bakımdan birbirine yakın özellikler sunsa da birtakım noktalarda birbirlerine üstünlük sağladığı da görülüyor. 

Akıllı telefon kesiminin iki ezeli rakibi olan Apple ve Samsung’un şimdiki amiral gemilerinin karşı karşıya geldiği görüntüde, uygulama açma müddetlerinde Galaxy Note 20 Ultra’nın önde olduğunu görüyoruz. Bunun dışında ekran konusunda da gerek daha büyük olması gerekse de yenileme suratının rakibine nazaran iki kat fazla olmasıyla iPhone 12 Pro’yu geride bırakan Note20 Ultra, görüntü çekimlerinde ise iPhone 12 Pro’nun renk kalitesini ve stabilizasyonunu yakalayamadı. 

İki telefonu direkt karşılaştırmak sağlıklı sonuç vermeyebilir

2020nin en guclu telefonlari iphone 12 pro vs note20 ultra 0 gvjKMptX

Yaptığımız incelemelerde iki telefonu sisimece donanım özellikleriyle karşılaştırmisimık. Donanım olarak baktığımızda RAM, batarya üzere noktalarda rakibi Note20 Ultra’dan geride kmekan iPhone 12 Pro, bu açığını iOS işletim sistemiyle kapatıyor. Android üzere fazla sayıda akıllı telefon modeline çıkmisimığı için çok daha âlâ bir stabilizasyon sürecinden geçebilen iOS, bu özelliğiyle daha az RAM ve bataryayla güçlü performans sunabiliyor. 

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri görüntü ile baş başa bırakıyorum. Herkese yeterli seyirler. Ayrıyeten önümüzdeki günlerde iPhone 12 Pro’nun sağlamlık testinin geleceğini de müjdeleyelim.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

2020’nin En Güçlü Telefonları: iPhone 12 PRO VS Note20 Ultra