Otomobil

2020 Toyota Yaris, Uzunluğundan Büyük Fiyatıyla Türkiye’de

Dünyanın en çok satan otomobil markalarından biri olan Toyota, kompakt yapısıyla bilhassa kent içi kullanıcıların ziyadesiyle takdirini toplayan hatchback modeli Yaris’in en yeni modeli olan 2020 Toyota Yaris’i Türkiye’de satışa sundu.

TNGA-B olarak isimlandırılan yeni jenerasyon bir platform üzerine inşa edilen 2020 Yaris, 5 mm daha kısa bir araç olmasına karşın 51 mm daha uzun bir aks aralığına sahip. Genişliği 5 cm artan, yüksekliği ise 4 cm azyer yeni Yaris, daha alçak ve geniş bir araç olmasına karşın baş-tavan arasından hiçbir kayıp sunuyor.

2020 toyota yaris uzunlugundan buyuk fiyatiyla turkiyede 0 Sh3Kq4qX

Yeni jenerasyon Yaris, dış tarafta olduğu üzere iç alanda da yenilenmiş bir dizaynla karşımıza çıkıyor. Dijital yüklü gösterge paneli, sürüş sırasında daha kolay denetim için fizikî tuşlara sahip dokunmatik bilgi cümbüş ekranı ve kablosuz şarj pedi, yeni Yaris’i çok daha çağdaş bir araba haline getiriyor.

2020 toyota yaris uzunlugundan buyuk fiyatiyla turkiyede 1 HKePTshL

Akıllı şerit takibi, isimaptif sürat sabitleme, çapraz kaza tedbire sistemi ve geceleri de çalışabilen yaya ihtar teknolojileri, yeni Yaris’in emniyetlik noktasında öne çıkan özellikleri oluyor. Fakat teknoloji ve güvenlik ne kadar üst seviye olursa olsun, bir arabaden bahsederken en değerli kriterlerden birinin motor olacağını unutmamak gerekiyor.

2020 toyota yaris uzunlugundan buyuk fiyatiyla turkiyede 2 eWjXgJXq

2020 Toyota Yaris, Türkiye’ye iki başka motor seçeneği ile geliyor. Aslına bakacak olursak her iki seçenekte de 1,5 litrelik akaryakıtlı motor yer alıyor fakat aracın lityum-iyon bataryadan güç yer bir hibrit motor seçeneği de bulunuyor.

2020 toyota yaris uzunlugundan buyuk fiyatiyla turkiyede 3 7agBGEyn

Yeni Yaris, akaryakıtlı motor seçeneğinde 125 beygir güç sunarken; hibrit motor seçeneğinde 116 beygirlik karma güç aktarma sistemi sunuyor. Ayrıyeten her iki modelde de CVT değişken oranlı otomatik şanzıman varsayılan olarak sunuluyor ve manuel modda 10 ileri vitesli bir manuel vites üzere kullanılabiliyor.

2020 toyota yaris uzunlugundan buyuk fiyatiyla turkiyede 4 EY6legyY

Akaryakıtlı motor seçeneğinde dört, hibrit motor seçeneğinde ise üç başka donanım paketi seçeneğine sahip olan 2020 Toyota Yaris, tasarım ve teknoloji konusunda sunmuş olduğu avantajları fiyat noktasında ne yazık ki sürdüremiyor. Çünkü yeni Yaris’in akaryakıtlı motor seçenekleri 209.100 TL’den; hibrit motor seçenekleri ise 299.200 TL’den kafalıyor.

full hd porno

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu