Sosyal Medya

2 Liseli Genç, Açık İçin Instagram’dan 10.000 $ Talep Etti

Sputnik Türkiye’de yer yer bir habere nazaran Arda Kılıç ve Mert Ergün isimli iki lise öğrencisi, Instagram’a ilişkin iki emniyetlik açığı buldu ve durumu Instagram’a bildirdi. Buldukları açık için kendilerine 50 dolar teklif edildiğini söyleyen iki genç, sayısı komik bulduklarını ve 10 bin dolarlık ödül dileklerine karşılık alamadıklarını söyledi.

Lise son sınıf öğrencisi Arda Kılıç, Instagram’ın ayarlar kısmından yaptığı bir süreçle şikâyet etme butonunun fonksiyonsuz hale geldiğini arkisimaşı Mert Ergün’e anlattı. Öğrencilerin argümanına nazaran Mert Ergün ise Arda Kılıç’ın yaptığı sürecin aksisini yaparak ayrımlı bir açık keşfetti.

10 bin dolar ödül istediler

2 liseli genc acik icin instagramdan 10000 talep etti 0 rA4g9UfS

Argümana nazaran Mert Ergün’ün bulduğu açık, diğerlerinin kendi profilini görüntülemesini engelliyor lakin kendisi yorum yapma, gönderi beğenme ve profilleri inceleme üzere süreçleri gerçekleştirebiliyor.

Sputnik Türkiye’nin İHA’dan aktardığı habere nazaran Instagram, gönderdiği e-postisima iki gence teşekkür etti ve “güvenlik açığını daha ayrıntılı olarak teknik grubumuza ilettiğiniz takdirde 50 dolar ile ödüllendirileceksiniz” dedi. Gençler, Instagram grubunun kendilerini arisimığını, teklif edilen mükafatı komik bulsalar da buldukları açığı Instagram yetkililerine söylediklerini lisana getirdi.

Mert Ergün ve Arda Kılıç, İHA’ya yaptığı açıklamisima “Bulduğumuz iki açığı da detaylı bir formda anlattık ve yakın vakitte gelecek olan yeni bir güncellemeyle bu açıkları kapatacaklarını söylediler. Açığı anlattıktan sonra bize sunulan teklif alanine 10 bin dolar teklif sunduk lakin bize rastgele bir karşılık vermediler” ifisimelerini kullandı.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Mert Ergün ve Arda Kılıç’ın Instagram’da bulduklarını argüman ettikleri emniyetlik açıklarının karşılığı 10 bin dolar eder mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu