Kripto Para

2 Analist Yorumladı: Altın Fiyatları Bu Gelişmeyle Keskin Düştü!

Altın fiyatları baskı altında kalıyor ve Şubat ayında beklenenden daha fazla Amerikalı iş bulduğu için 1.700 doların altına düşüyor. Peki son açıklanan iş verileri altın piyasasını nasıl etkileyecek? Usta analistler yorumluyor…

Altın fiyatı baskı altında kalıyor ve iş verileriyle sert düştü!

Cuma günü, Çalışma İstatistikleri Bürosu geçen ay 379.000 iş oluşturulduğunu açıkladı. Ekonomistler, yaklaşık 197.000 iş kazancı görmeyi bekliyorlardı. Altın piyasası, son istihdam rakamlarının önünde baskı altındaydı ve ilk tepkiyle daha fazla zemin kaybetti. Nisan ayı altın vadeli işlemleri en son gün neredeyse %1 düşüşle ONS başına 1.685,60 dolardan işlem gördü.

2 analist yorumladi altin fiyatlari bu gelismeyle keskin dustu 0 IulSXIFW

Sadece son veriler, geçen ay beklenenden daha iyi iş büyümesi göstermekle kalmadı, aynı zamanda raporda işsizlik oranının da düştüğü ve Ocak’taki %6,3’lük okumadan %6,2’ye düştüğü gösterildi. Ekonomistler işsizlik oranının değişmeden kalmasını bekliyorlardı. Ocak ayı istihdam verilerinde yapılan revizyonlar da beklenenden daha iyiydi. Önceki istihdam verileri, 49.000 olan başlangıç ​​tahmininden 166.000 işe revize edildi.

Son iş verileri altın fiyatları için neye işaret ediyor?Analistler açıklıyor

Altın fiyatlarını aşağı çeken sadece iş verileri değildi. Rapor ayrıca sessiz ücret artışını da vurguladı. Rapor, ortalama saatlik kazancın geçen ay %0,2 artarak 30,01 dolara yükseldiğini ortaya koyuyor. Artış beklentiler doğrultusunda gerçekleşti. Forexlive.com’un baş para birimi stratejisti Adam Button, tahvil getirilerinin ve ABD dolarının iş verilerine ilk tepkilerde yükseldiğini kaydetti. 

2 analist yorumladi altin fiyatlari bu gelismeyle keskin dustu 1 Xq4pf5i8

Uzman ve analistlere göre, her iki faktör de altın fiyatları için olumsuzdur. Capital Economics’in baş ABD ekonomisti Paul Ashworth, en son istihdam verilerinin ekonominin düzelmesi için iyiye işaret ettiğini söyledi. Paul Ashworth konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

COVID vaka sayıları hala keskin bir şekilde düşüyor, daha büyük ölçekli mali teşvikler yolda ve aşılama programı yıl ortasından önce kritik bir kitleye ulaşıyor. ABD bu yıl kaybedilen işlerin önemli bir kısmını telafi etmek için iyi bir konuma sahip.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu