2 Altın Analisti Açıkladı: Fiyatların Yükselişi Bu Gelişmeye Bağlı!

2 altin analisti acikladi fiyatlarin yukselisi bu gelismeye bagli XsatGIh5

Devlet tahvili getirilerindeki dramatik artış değerli metale olan talebi düşürüyor. Bu durum nedeniyle, altın fiyatları Haziran ayından bu yana en düşük seviyelerine çekildi. Altın vadeli işlemleri, Cuma günü dördüncü kez düşerek dört yılın en büyük aylık kaybını yaşadı. Peki şimdi piyasayı neler bekliyor?

Fawad Razaqzada: Altın yatırımcıların daha ırkçı varlıkları tercih etmesiyle aşağı doğru kayıyor

ThinkMarkets’te piyasa analisti olan Fawad Razaqzada, MarketWatch’a verdiği demeçte piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Artan tahvil getirileri, hiç faiz veya temettü ödemeyen varlıkları elde tutmanın fırsat maliyetini artırdığı için altın için bir numaralı engel oldu. Altın aynı zamanda, yatırımcıların daha ırkçı varlıkları tercih etmesiyle aşağı doğru kayıyor. Yatırımcılar, bakır ve ham petrol gibi daha iyi ekonomik zamanlarda daha iyi performans göstermesi muhtemel olan varlıklara bakıyor.

2 altin analisti acikladi fiyatlarin yukselisi bu gelismeye bagli 0 cMU1gUQW

ThinkMarkets piyasa analisti: Getiriler gerileyebilirse altın desteklenebilir

Fawad Razaqzada altın’ın yükseltebilecek gelişmeleri de inceliyor ve ekonomik verilere işaret ediyor. Analist konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Değerli metal oldukça kasvetli görünüyor. Ancak getiriler yükselmeyi durdurursa, geri dönme şansı var. Artık birçok şey ekonomik verilere bağlı… Eğer gelen makro işaretçiler hisse senedi piyasaları fiyatlandırılırken çok güçlü bir ekonomik toparlanmaya işaret etmezse, o zaman getiriler gerileyebilir ve altın’ı destekleyebilir.

Collin Plume: Dolar yükselirken altın her zaman düşük performans gösterir

Noble Gold’un kurucusu ve CEO’su Collin Plume, piyalara yönelik şu yorumlarda bulundu:

Dolar yükselirken veya reel faiz oranları yükselirken altın her zaman düşük performans gösterir.

2 altin analisti acikladi fiyatlarin yukselisi bu gelismeye bagli 1 c5mvu8F8

Noble Gold’dan Plume: Altın ‘saklanıyor’ ve zeki yatırımcılar bu fiyatlardan alım yapıyor

Noble Gold’dan Collin Plume, altın ve gümüş piyalarını analiz ediyor. Ünlü uzman, kripto para birimlerinin “kısa vadeli kazançlar nedeniyle birçok yatırımcıyı devre dışı bıraktığını” söyledi. Collin Plume konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın ‘saklanıyor’ ve zeki yatırımcılar bu fiyatlardan alım yapıyor. “Hodl” sevgili yaşam için bekle anlamına gelen bir Bitcoin argo terimidir. Altın, hisse senedi piyasasına ters düşme rolüne geri dönmüş görünüyor, bu yüzden şaşırmamalıyız. Sigorta… Her zaman sigorta oldu.

Sıradaki içerik:

2 Altın Analisti Açıkladı: Fiyatların Yükselişi Bu Gelişmeye Bağlı!