“10 Yıl İçinde Ultra Gerçekçi Oyunlar Gelecek”

10 yil icinde ultra gercekci oyunlar gelecek aOUUTcK3

2K, Rockstar Games, Playdots üzere pek çok oyun stüdyosunun çatı şirketi pozisyonunda bulunan Take-Two Interactive’in CEO’su olan Strauss Zelnick, gelecek jenerasyon oyunlar ile ilgili olarak son derece optimist açıklamalarda bulundu.

UBS Küresel TMT Sanal Konferansı’na katılan Zelnick, oyun sanayisinin geleceği ile ilgili olarak artan oyunsever sayısı, teknolojik gelişmeler ve başka faktörlerleri göz önünde bulundurarak önümüzdeki 30-40 yılın oyunlar için “hiç olmadığı kisimar en heyecan verici” olacağını ifisime etti.

10 yıl içinde canlı aksiyon gibisi oyunlar görebiliriz

10 yil icinde ultra gercekci oyunlar gelecek 0 Rue5rIT5

Take-Two’un 10 yıl sonra yapacağı işin şu an yaptığı işten çok ayrımlı olacağını tabir eden Take-Two Interactive CEO’su, bu durumu şu an yaptıkları iş ile 10 yıl evvel yaptıkları iş ortasındaki farka atıfta bulunarak örneklendirdi.

Bu gelecek vizyonunun neyi içereceği hakkında bir şey söyleyemeyeceğini lisana getiren Zelnick, teknolojik gelişmelerin yaratıcı insanların önünü açacağını, bu sayede de canlı aksiyon gibisi daha gerçekçi oyunlar ortaya çıkarılabileceğini belirtiyor.

10 yil icinde ultra gercekci oyunlar gelecek 1 kbOrzVUg

“Şu anda yaptığımız işlerden kimileri canlı aksiyona çok benziyor, fakat yeniden de animasyon.” diyen Zelnick, 10 yıl içinde büsbütün gerçekçi görünen oyunlar ortaya çıkarmak için gerekli teknolojinin olacağını ve geriye sırf yaratıcılığın kalacağını tabir etti.

Strauss Zelnick’e nazaran oyun sanayisini son derece parlak bir gelecek bekliyor. Yeni jenerasyon oyunların neredeyse bir sinema bütçesine ortaya çıkarıldığını ve mikro ödemeler ile şirketlerin gelirlerini her geçen gün artırdığını göz önünde bulundurursak, stüdyoların önümüzdeki periyotta oyunseverleri ekran başında tutmak için daha gerçekçi ve daha fazla toplumsal etkileşimli oyunlarla karşımıza çıkacağını iddia etmek çok daha hayalperestlik olmaz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

“10 Yıl İçinde Ultra Gerçekçi Oyunlar Gelecek”