10. ve 14. Tabip, Yeni Doctor Who Oyunuyla Geri Dönüyor

10 ve 14 tabip yeni doctor who oyunuyla geri donuyor tXHmNXdq

İngiliz televizyonlarında kafaladığı seyahatinde dünyanın dört bir yanında değerli bir hayran kitlesi edinen Doctor Who serisi için iki yeni oyun gelecek. Oyunlardan birincisi olan The Edge of Time bilgisayara ve konsollara gelecek. Öbür oyun olan The Lonely Assassins ise iOS, Android ve Switch’te oynanabilecek.

Gelecek yılın başlarında çıkacak olan bu iki oyunda, iki tanınan Doctor Who olan David Tennant ve Jodie Whittaker de katkıda bulunacak.

10. ve 13. doktor geri dönüyor

Doctor Who karakteri klâsik olarak 2 yılda bir değişiklik gösterir. Teknik olarak doktor tek bir kişidir lakin her seferinde öbür bir iterasyonu ile geri döner. David Tennant dizide 10. Jodie Whittaker ise 13. tabip iterasyonlarını canlandırmıştı. Whittaker bu rolü üstlenen birinci bayan oyuncu olmuştu. 

İkilinin mekan alacağı Doctor Who: The Edge of Time ise 2019 yılında sanal gerçeklik için çıkarılan ve genel olarak ortalama bir performans sergileyen üretimin genişleme paketi misyonu görecek. Oyunu Maze Theory geliştirecek.

The Edge of Reality oyununu imalcisi “geçen yılın tecrübesinin üzerine koyan ve tekrar kurgulayan” bir eser olarak tanımlıyor. Whittaker daha evvel de oyunda yer almış olsa da Tennant’ı birinci kez üretimde görecez.

The Lonely Assassins oyunu geliyor

İkinci Doctor Who oyunu ise The Lonely Assassins ismiyle piyasaya çıkacak. Oyunu Simulacra ile bilinen Kaigan Games geliştirecek. Bu oyun bulunmuş bir telefon konseptiyle ilerleyecek ve epey ilgi cazibeli bir oynanışa sahip olacak.

The Lonely Assassins oyununda oyuncular, kayıp bir kişi ve ağlayan meleklerin zımnî geçmişi üzerine kurgulanmış bir macerayı tamamlamaya çalışacak. Hayranların sevdiği karakterlerden Petronella Osgood da oyunda karşımıza çıkacak.

The Edge of Reality Xbox One, PS4, Switch ve PC’ye çıkacak. The Lonely Assassins ise iOS, Android ve Switch’e gelecek.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

10. ve 14. Tabip, Yeni Doctor Who Oyunuyla Geri Dönüyor